ВСЕСВІТ

Рютте: Критика Зеленського на адресу Шольца несправедлива

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив своє ставлення до критики президента України щодо канцлера Німеччини Шольца, підкресливши, що Німеччина є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що критика з боку Президента України Володимира Зеленського на адресу канцлера Німеччини Олафа Шольца є необґрунтованою. В інтерв’ю німецьким ЗМІ Рютте підкреслив, що він багаторазово радив Зеленському припинити таку критику, вважаючи її несправедливою. 

Читайте також: Держдеп США закликає своїх громадян терміново покинути Білорусь

Він нагадав, що Німеччина є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні після США, що, на думку Рютте, є заслугою Шольца, і Україна також має висловити подяку за цей внесок.

Крім того, Рютте зазначив, що, на відміну від Шольца, він особисто передав би Україні ракети Taurus без будь-яких обмежень на їхнє використання, оскільки ці озброєння вкрай важливі для українських сил. Однак він підкреслив, що рішення про постачання зброї ухвалює не він, а союзники. Рютте також додав, що для Німеччини критично важливо усвідомлювати, що її політика щодо України зачіпає власні цінності та колективну безпеку. 

«Якщо Україна зазнає поразки, нам доведеться значно збільшити витрати на оборону, щоб протистояти російській загрозі», — зазначив генеральний секретар.

Рютте також повідомив, що у своїх розмовах з обраним президентом США Дональдом Трампом він використовує той самий аргумент, нагадуючи про взаємозв’язки Росії з такими країнами, як Північна Корея, Іран і Китай. На його думку, Україна повинна отримати достатню військову підтримку, щоб зайняти сильну позицію перед можливими переговорами. Він підкреслив, що важливо терміново посилити військову допомогу Україні, яка зараз переживає складні часи.

Читайте також: Судно для вивезення російських військ із Сирії зламалося у морі, — ГУР

Рютте висловив занепокоєння з приводу майбутнього, попередивши, що якщо країни НАТО не збільшать витрати на оборону, через чотири-п’ять років виникнуть серйозні проблеми. Незважаючи на відсутність загрози нападу Росії на територію Альянсу зараз, він зазначив, що в довгостроковій перспективі ситуація може змінитися. Генеральний секретар наголосив на необхідності збільшення виробництва військової техніки на підприємствах НАТО, оскільки поточні обсяги виробництва недостатні для довгострокового захисту. 

«У нас ще є час для підготовки та посилення стримування, щоб запобігти війні на території НАТО. Але діяти потрібно вже зараз», — підсумував Рютте.

Нагадаємо, Дональд Трамп не підтримує: Олаф Шольц пояснив відмову надавати Україні Taurus. Німецький канцлер заявив, що як і новообраний американський президент, вважає «неправильним рішенням» давати Києву далекобійну зброю.