Вдова Кузьми Скрябіна втратила 1,5 мільйона гривень через шахрайство директора лейблу
Після загибелі Андрія Кузьменка, лідера гурту «Скрябін», його вдова стала жертвою шахрайства з боку музичного лейблу, який занижував доходи від прослуховувань пісень на стримінгових платформах.
Після трагічної загибелі Андрія Кузьменка, лідера культового українського гурту «Скрябін», його авторські права на всю творчість були передані його дружині. Вона заснувала компанію для управління інтелектуальною власністю чоловіка та уклала угоду з відомим лейблом звукозапису, який продюсує популярних українських артистів, на ліцензування пісень Кузьменка. Однак згодом стало відомо, що директор лейблу умисно занижував реальні доходи від цифрового розповсюдження музики артиста, що призвело до значних фінансових збитків для його вдови. Про це повідомляє Національна поліція України.
Читайте також: США готуються оголосити фінальний пакет допомоги Байдена Україні на $1,2 млрд
Згідно з умовами укладеної угоди, 70% доходу від використання авторських прав на пісні Кузьменка залишалося вдові, а 30% — отримував лейбл за менеджмент активів. Проте впродовж трьох років директор лейблу, скориставшись своєю позицією, систематично занижував кількість прослуховувань пісень на стримінгових платформах. Це призводило до того, що реальна сума винагороди не відповідала фактичним показникам на ринку цифрової дистрибуції.
Щоб збільшити власні прибутки, лейбл уклав угоду з чеською компанією, яка займалася дистрибуцією музики. Представники чеської фірми запевнили власницю прав, що це їхня дочірня структура і що вони не братимуть відсотків з прибутку. Однак насправді компанія забирала до 85% доходу, а також продовжувала занижувати кількість прослуховувань пісень на платформах.
За даними незалежної експертизи у сфері інтелектуальної власності, цифрове розповсюдження записів Кузьменка протягом 2017-2019 років мало принести його дружині щонайменше півтора мільйона гривень, однак ці кошти не були виплачені через шахрайські дії лейблу та його партнерів.
Після проведення обшуків, допитів свідків і потерпілих, працівники Національної поліції зібрали достатньо доказів, щоб оголосити директору та засновнику лейблу про підозру за шахрайство у великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України). За цією статтею їм загрожує до восьми років позбавлення волі.
Нагадаємо, 24 лютого в Україні пропонують відзначати як Національний день молитви. В Україні пропонують заснувати нове свято — Національний день молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого.