УКРАЇНА

Теракти в Харкові: затримано двох підлітків за підозрою в організації вибухів поблизу поліції

Хлопець і дівчина виготовили вибухівки, які заклали поблизу Слобідського та Холодногірського райвідділів поліції. За попередніми даними, їхню діяльність координували представники російської спецслужби.

8 грудня в Харкові пролунав вибух біля Слобідського райвідділу поліції, а вже наступного дня — подібний інцидент стався біля Холодногірського відділу поліції. На щастя, ніхто не постраждав, однак у результаті оперативних заходів правоохоронці встановили, що вибухові пристрої були закладені саме біля цих адмінбудівель. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура. 

Читайте також: У Трампа прокоментували пропозицію Орбана щодо «різдвяного перемир’я» в Україні

Завдяки швидким діям правоохоронців, на місці події було виявлено саморобні вибухівки, і вже через кілька днів, на «гарячих слідах», були затримані двоє підозрюваних — 15-річний хлопець та дівчина, мешканці Харкова. Як з’ясувалося, підлітки знайшли оголошення про «швидкий та легкий заробіток» через популярний месенджер Telegram та погодились на пропозицію, не підозрюючи, що ставлять під загрозу життя багатьох людей.

Молодик, слідуючи інструкціям «роботодавців», самостійно виготовив вибухівку, використовуючи онлайн-інструкції та отримуючи відео консультації. Його інструктори, хоча й перебували на зв’язку, не включали камеру, а лише надавали вказівки щодо виготовлення вибухівки. Вибуховий пристрій був оснащений металевими кульками та детонатором для дистанційної активації.

Дівчина, яка діяла окремо від хлопця, забрала вже готову вибухівку з тайника і разом з ним поклала її в пакети, після чого залишила в контейнерах для сміття поблизу поліції. Вибухівка, закладена дівчиною, була розміщена біля Слобідського райвідділу поліції, а хлопець відповідав за Холодногірський відділ.

Згодом стало відомо, що підлітки також встановили телефони для зйомки відео під час вибухів, а також для дистанційного підриву. Ці камери мали зафіксувати наслідки вибухів і допомогти їхнім «кураторам» зібрати інформацію про ефективність операцій. За їх словами, вибухи мали завдати шкоди якнайбільшій кількості поліцейських.

Читайте також: Росія за два роки війни втратила понад 763 тисячі осіб і тисячі одиниць техніки: Генштаб

Після затримання дівчини її «куратори» наказали хлопцю втікати до Києва, що він і зробив. Однак оперативні служби не дозволили йому далеко втекти, і він був затриманий у столиці.

За рішенням суду, обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Правоохоронці також не виключають, що організаторами терактів можуть бути представники російської спецслужби, які використали неповнолітніх для своїх цілей.

Нагадаємо, зниження мобілізаційного віку не залежить від пропозицій Західних партнерів: Стефанишина. Вона підкреслила, що рішення з цього питання приймаються в Україні відповідно до великої відповідальності за життя громадян, а не під впливом міжнародних заяв.