ВСЕСВІТ

Розлив нафти у Керченській протоці загрожує екологічною катастрофою

Затонулі біля берегів тимчасово окупованого Криму російські танкери могли перевозити до 5 тисяч тонн нафтопродуктів кожен.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace попереджає про можливість масштабної техногенної катастрофи в Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів. Про це організація підтвердила у коментарі DW у неділю, 15 грудня.

Згідно з даними організації, затонулі біля берегів тимчасово окупованого Криму російські танкери могли перевозити до 5 тисяч тонн нафтопродуктів кожен.

«Якщо таку кількість нафти потрапить у море, ця аварія може стати однією з найбільших катастроф в акваторії Чорного моря,» — мовиться у заяві.

Greenpeace сверджує, що російські танкери вимкнули системи ідентифікації ще 12 днів тому. Організація закликала владу РФ вжити всіх можливих заходів для мінімізації впливу на довкілля.

У заяві також нагадали про аварію російського танкера класу Волгонєфть у листопаді 2007 року в цьому ж районі. Тоді судно перевозило 4800 тонн мазуту, з яких близько 1600 тонн потрапило у море, забруднивши десятки кілометрів берегової лінії з обох боків протоки.

Greenpeace наголосив, що затонулі судна були побудовані у 1980-х роках як річкові танкери, але згодом їх переобладнали для виходу у море. За версією The Moscow Times, шторм міг викликати надмірне навантаження на корпуси, що призвело до катастрофи.

За минулі 30 років на подібних танкерах загинули 1097 осіб, зазначає видання.

Раніше стало відомо, що два російські танкери – Волганєфть-212 та Волганєфть-239 – затонули у Керченській протоці на відстані у кілька кілометрів від берега.

Також у Чорному морі біля берегів Краснодарського краю зазнало аварії судно Seamark під прапором Коморських островів. Висота хвиль у районі аварії в Чорному морі досягала трьох метрів. Усіх 11 членів екіпажу врятували.

Корабель врізався в проліт мосту в Ростові

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp