Китай продовжує надавати Росії платформу для просування ультиматумів щодо України – ISW
Дмитро Медведєв заявив, що Росія готова відновити переговори з Україною лише за умови прийняття «реалій на місцях».
Після зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном Дмитро Медведєв заявив, що Росія готова відновити переговори з Україною, однак з однією умовою: Україна повинна прийняти «реалії, що склалися на місцях». Як зазначає Інститут вивчення війни (ISW), китайський лідер продовжує надавати російським офіційним особам майданчик для просування їхніх ультимативних вимог, спрямованих на підрив українського суверенітету.
Читайте також: МАГАТЕ: ракетні атаки РФ вплинули на роботу українських АЕС
Медведєв, який обіймає посаду заступника голови Ради безпеки РФ, 12 грудня провів зустріч із Сі в Пекіні. На переговорах обговорювали питання, що стосуються ситуації в Сирії та Україні, зміцнення двосторонніх відносин між Росією і Китаєм, а також їхньої взаємодії в рамках міжнародних організацій. Китайський лідер озвучив традиційну позицію Пекіна, закликавши до зниження напруженості в Україні та підтримавши ініціативу «Друзі миру», яку просувають спільно з Бразилією.
Після зустрічі Медведєв в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що обговорював із Сі можливі шляхи врегулювання конфлікту. Він зазначив, що Росія готова повернутися до переговорів, але тільки за умови, що Україна погодиться з «реаліями на місцях». Ці слова фактично повторюють риторику президента РФ Володимира Путіна, викладену в його виступі 14 червня 2024 року, де він наполягав на повному виведенні українських військ із територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей як обов’язковій умові для початку діалогу.
Експерти ISW підкреслюють, що кремлівська влада давно використовує термін «реалії на місцях» для позначення своїх військових успіхів, нехай і часто обмежених. Під цим виразом ховається прагнення змусити Україну та її міжнародних партнерів визнати російську окупацію територій, включно з тими, які залишаються під контролем ЗСУ. Російська модель «переговорів» передбачає фактичну передачу Москві близько 20% української території, на якій проживають мільйони громадян під окупацією.
Читайте також: Делегація США прибула до Києва під час повітряної тривоги
У ISW зазначають, що Сі Цзіньпін і китайське керівництво послідовно надають представникам Кремля можливість просувати своє бачення результату війни, спрямоване на закріплення окупації.
Нагадаємо, Росія може завдати повторного удару ракетою «Орєшніка» по Україні вже цими вихідними. Експерти зазначають, що ця ракета має обмежений вплив на бойові дії та меншу боєголовку порівняно з іншими ракетами, які РФ застосовує регулярно.