Експерти з України, США та ЄС представили стратегію для завершення війни
Експерти з США, Великої Британії, ЄС, України та Росії розробили стратегію завершення війни, яка включає дев’ять ключових кроків, зокрема можливий вступ України до НАТО та ЄС.
Експерти зі США, Великої Британії, країн Європейського союзу, України та Росії нещодавно розробили стратегію завершення війни, яку було представлено як «переможний план» у дискусії. Обговорення відбулося в Мічиганському університеті 2-3 грудня, повідомляє Atlantic Council.
Читайте також: Росія атакувала Україну ракетами «Іскандер» та дронами: Повітряні сили збили 30 БпЛА
Стратегія включає дев’ять пунктів і призначена як рекомендація для майбутньої адміністрації США. Одним із ключових аспектів є можливий вступ України до НАТО та Європейського союзу. На думку учасників обговорення, президент Дональд Трамп має шанс ефективно впливати на Росію і прискорити закінчення війни. Це, на їхню думку, допоможе не тільки послабити Росію та її союзників, а й запобігти ризикам глобального конфлікту.
Запропоновані заходи включають:
-
Термінове укладення перемир’я за наявними лініями фронту із забезпеченням миру на місцях, де важливу роль мають відіграти європейські країни НАТО за підтримки США.
-
Захист України через гарантії безпеки, включно з можливістю її членства в НАТО, що забезпечить її суверенітет і територіальну безпеку.
-
Включення НАТО до захисту України на основі її власної армії та бойового духу, а також підтримка з боку зовнішніх союзників.
-
Застосування гарантій НАТО лише до тих територій України, які перебувають під контролем українського уряду.
-
США та Європа не повинні визнавати анексію українських територій Росією та відкидати будь-які зміни кордонів силою.
-
Україна як член НАТО зобов’язується відновити свою територіальну цілісність мирними та дипломатичними засобами.
-
Європа має посилити свої зусилля щодо забезпечення безпеки України та своєї власної.
-
США та їхні союзники мають виробити нову стратегію стримування Росії.
-
Здійснення цих кроків забезпечить мир у Європі, посилить безпеку і процвітання США та їхніх союзників, стримає потенційних агресорів і відновить світове лідерство Америки.
Читайте також: Герасимов попередив США про випробування ракет після удару «Орєшнік» по Дніпру
Зазначається, що участь у дискусії не передбачає повного схвалення всіх запропонованих рекомендацій, а самі учасники не несуть відповідальності за підсумковий документ.
Нагадаємо, Шольц обговорив з Зеленським проблему безробітних українців у Німеччині. Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час нещодавнього візиту до Києва акцентував на важливості працевлаштування українських біженців, які тривалий час перебувають у Німеччині.