УКРАЇНА

Під час масованої атаки зафіксовано 12 влучань в об’єкти паливно-енергетичного сектору України

Вночі 28 листопада 2024 року Росія здійснила масовану атаку на критичну інфраструктуру України, в результаті якої сталося 12 влучань в об’єкти паливно-енергетичного сектору.

В ніч на 28 листопада 2024 року Росія здійснила чергову масштабну атаку на критичну інфраструктуру України, зокрема на електричні підстанції в різних областях. Внаслідок цього зафіксовано 12 влучань, більшість з яких припали на об’єкти паливно-енергетичного комплексу. Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

Читайте також: Путін заявив, що масовані удари РФ по Україні 28 листопада – це відповідь на атаки ATACMS

Варто відзначити, що завдяки злагодженим діям протиповітряної оборони України вдалося знешкодити понад 90% ракет ворога, зокрема крилатих ракет типу «Калібр» та Х-101. Крім того, українські сили збили три керовані авіаційні ракети та понад 35 безпілотників. Проте, незважаючи на ефективну роботу ППО, кілька ворожих ударів все ж досягли своїх цілей.

Загалом, враховуючи кількість атакуючих засобів, протиповітряна оборона відчула значні навантаження. В останні місяці противник масово застосовує різноманітні види ракет і безпілотників, намагаючись перевищити кількість засобів прикриття, що доступні українським силам.

У ЗСУ додали, що ще однією проблемою є те, що Росія постійно вдосконалює свої засоби повітряного нападу. Використання теплових та радіолокаційних пасток, а також систем РЕБ (радіоелектронної боротьби) індивідуального захисту, які встановлюються безпосередньо на ракетах, значно ускладнює роботу радянських зенітних ракетних комплексів, що складають основну частину української протиповітряної оборони.

У таких умовах значно ефективніше працюють західні системи, однак їх поки що недостатньо для забезпечення надійного захисту від численних атак на сотні важливих об’єктів інфраструктури. Це змушує українські сили максимально залучати авіацію, РЕБ, зенітно-ракетні війська та мобільні вогневі групи для протидії ворогу.

Додається, що значний вплив на ефективність оборони мали і несприятливі метеорологічні умови. Туман та щільна хмарність, що спостерігались у багатьох регіонах під час атаки, значно ускладнили роботу мобільних вогневих груп та винищувальної авіації. Пілоти та розрахунки, які мали виконувати завдання, зіткнулися з обмеженою видимістю, що знижувало ефективність ударів по ворожим цілям.

Читайте також: Росія атакувала Україну ракетами з касетними боєприпасами: Зеленський про наслідки масованого удару

Українські військові продовжують активно працювати для зміцнення протиповітряної оборони, отримуючи важливу допомогу від західних партнерів. Кожен внесок у зміцнення сил оборони допомагає ефективно протидіяти масованим атакам ворога.

Міністерство оборони закликає громадян до збереження пильності та дотримання рекомендацій безпеки в умовах постійної загрози повітряних атак. Важливо не лише забезпечити захист критичної інфраструктури, а й підтримати оборонні сили країни в їхній боротьбі за мир та безпеку України.

Нагадаємо, масований удар РФ 28 листопада: ППО знищила 76 ракет і 35 дронів зі 188 цілей. У ніч на 28 листопада 2024 року Росія завдала масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними безпілотниками, спрямованого на енергетичні об’єкти.