З 25 листопада почав діяти закон про зброю: що зміниться для цивільних осіб
З 25 листопада 2024 року вступив в дію Закон України, який вдосконалює порядок декларування, отримання та зберігання вогнепальної зброї.
З 25 листопада 2024 року набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який вдосконалює порядок отримання, декларування та зберігання вогнепальної зброї. Про це повідомляють в МВС України.
Читайте також: Північнокорейські солдати воюють на території Росії під російськими документами: Генштаб
Згідно з новим законом, громадяни, які знайшли вогнепальну зброю або боєприпаси, зобов’язані негайно повідомити про це поліцію за номером 102 і впродовж 24 годин звернутися до найближчого підрозділу поліції для декларування знайдених предметів. Особам, які задекларують зброю, не загрожує відповідальність за її зберігання без дозволу.
Алгоритм дій при знаходженні зброї
Якщо ви знайшли вогнепальну зброю чи боєприпаси, обов’язково негайно повідомте про це у поліцію за номером 102. Ось простий покроковий алгоритм для декларування знайденої зброї:
-
Повідомте поліцію — одразу зателефонуйте за номером 102 та повідомте про знахідку.
-
Відвідайте поліцію — протягом 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції для декларування зброї.
-
Прийміть рішення — ви можете задекларувати зброю і залишити її собі або добровільно здати до поліції.
Забороняється розбирати зброю чи демонструвати її іншим особам. Також перевезення зброї для здачі або декларування має здійснюватися в незарядженому стані та приховано від сторонніх осіб.
Необхідні документи для декларування
Щоб задекларувати знайдену зброю, необхідно подати такі документи:
-
Письмова заява.
-
Паспорт-книжечка або ID-картка.
-
Фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см.
-
Витяг про місце проживання/реєстрації.
-
Ідентифікаційний номер.
Як відбувається процес декларування
Під час декларування вогнепальної зброї поліцейські проводять візуальний огляд зброї, перевіряють надані відомості, обліковують її та видають особі повідомлення про декларування. Крім того, вони розʼяснюють правила безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї, а також інформують про відповідальність за порушення цих правил.
Читайте також: Трамп ризикує погодитися на угоду з Росією, яка може зашкодити Україні, — W
Після цього зброя вважається законною, і поліцейські повертають її декларанту. Вогнепальна зброя та боєприпаси зберігаються у особи протягом воєнного стану.
Прийняття цього закону є важливим кроком для забезпечення правового порядку в Україні. Він дає змогу громадянам дотримуватися закону, не піддаючись покаранню за зберігання зброї без дозволу, за умови, що вона була знайдена або передана через процедуру декларування. Окрім цього, закон сприяє посиленню контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим у часи воєнного стану.
Нагадаємо, дрони ГУР завдали удару по нафтобазі в Калузькій області, — ЗМІ. Українські дрони Головного управління розвідки атакували нафтобазу в Калузькій області Росії, спричинивши потужні вибухи та пожежу.