УКРАЇНА

Липові документи та фальшиві довідки ВЛК: у регіонах викрито депутатку та посадовців ТЦК

Служба безпеки України та Національна поліція викрили шість нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон.

Служба безпеки України та Національна поліція продовжують активну боротьбу з ухиленням від мобілізації та нелегальним виїздом за кордон. Нещодавно було ліквідовано шість нових схем, через які чоловіки призивного віку намагались уникнути служби в армії. У результаті комплексних заходів затримано 10 організаторів цих нелегальних операцій. Про це повідомляють в СБУ.

Читайте також: У Кривому Розі прощаються з Оленою Кулик і її дітьми, які загинули під час ракетної атаки

Сума хабарів, яку платили ухилянти, варіювалася від 3 до 20 тисяч доларів США. За ці гроші організатори пропонували своїм клієнтам різні способи уникнути призову, використовуючи підроблені документи.

Чернігівщина: Депутатка місцевої міськради була викрита за сприяння у незаконному зарахуванні чоловіків на навчання до коледжу, що дозволяло їм отримати відстрочку від мобілізації як здобувачам передвищої фахової освіти.

Хмельниччина: У Хмельницькому затримано керівника відділу районного ТЦК, який «відмазував» призовників від мобілізації за допомогою підроблених медичних висновків.

Донеччина: У Донецькій області було викрито керівника відділу районного військкомату, який скасовував обов’язкову постановку на облік ухилянтів за допомогою фальшивих довідок.

Сумщина: У Сумах двоє засновників благодійного фонду виготовляли фальшиві документи для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

Одеська область: У місті Одеса затримано двох посадовців, ексзаступника керівника державного морпорту та діючого працівника, які продавали підроблені довідки про інвалідність, що дозволяли ухилянтам уникнути призову.

Черкаси: В Черкасах був затриманий рецидивіст, який під виглядом військового пропонував ухилянтам госпіталізацію з фальшивими тяжкими діагнозами, на підставі яких чоловіки «списувалися» з військового обліку.

Затриманим особам оголошено підозру за низку статей Кримінального кодексу України, серед яких:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ);

  • ч. 3 ст. 368 (отримання неправомірної вигоди службовою особою);

  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон);

  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);

  • ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи);

  • чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Читайте також: «Не дай Бог, щоб у Білорусі обрали жінку на посаду президента», – Лукашенко

Згідно з чинним законодавством, затриманим загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, бронювання та відстрочка 2024: уряд України ухвалив нові рішення для бізнесу та армії. Дізнайтеся про нові умови відстрочок, їх скасування та зміни у правилах бронювання, які стануть актуальними після 15 листопада.