Країни G7 та ЄС готують відповідь на участь солдатів КНДР у війні проти України
Українські союзники стурбовані потенційною можливістю будь-якої передачі ядерних технологій чи технологій, пов’язаних з балістичними ракетами, з Росії до КНДР.
Країни, що входять до складу G7 та Євросоюзу, готуються до можливої протидії після того, як стало відомо про присутність збройних сил Північної Кореї на території Росії з метою їхнього можливого використання у війні з Україною. Про це повідомляється в заяві, опублікованій на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Японії.
Міністри закордонних справ Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Великобританії, США, а також високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель висловили серйозне занепокоєння розміщенням збройних сил КНДР на території Росії.
«Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість підтримці України, яка захищає свою свободу, суверенітет, незалежність та територіальну цілісність. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над скоординованою відповіддю на цей новий розвиток подій», – зазначається у спільній заяві.
У тексті наголошується, що пряма підтримка Північної Кореї війни Росії проти України свідчить про спроби Москви відчайдушно поповнити свої втрати. Це також вказує на небезпечне розширення конфлікту, що може мати серйозні наслідки безпеки та стабільності в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні. Країни G7 та ЄС рішуче засудили посилення військової співпраці між КНДР та Росією.
Підписанти заяви наголосили, що отримання чи надання північнокорейськими солдатами будь-якої підготовки, чи іншої допомоги, пов’язаної з використанням балістичних ракет чи зброї, є прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН 1718, 1874 та 2270.
«Ми також глибоко стурбовані потенційною можливістю будь-якої передачі ядерних технологій чи технологій, пов’язаних з балістичними ракетами, з Росії до КНДР, що є порушенням відповідних резолюцій РБ ООН. Ми закликаємо КНДР припинити надавати допомогу Росії у її агресивній війні», – зазначено у заяві.
Нагадаємо, Генсек ООН зробив заяву про участь солдатів із КНДР у війні. Росія та КНДР «нарощують союзництво» і йдеться вже не лише про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про «передачу людей» до російських військ.