Президентські вибори в США: Politico проаналізувало, кого підтримує Путін
Експерти зазначають, що Кремль зацікавлений не лише в підтримці конкретного кандидата, а й у створенні хаосу та поляризації в американській політиці.
Коли Дональд Трамп здобув перемогу на виборах у 2016 році, у Москві його успіх зустрічали з радістю. Однак через вісім років початкові надії Росії на вибори президента США дещо розмилися. Хоча може здатися, що Кремль знову робить ставку на Трампа, жоден із кандидатів не пропонує Москві виконання всіх її бажань, як стверджує Politico.
Читайте також: Росія вдарила по Запоріжжю: шість загиблих і дев’ять поранених
Після першої виборчої кампанії Трамп отримав певну підтримку в Росії, зокрема від Володимира Путіна, якому він явно подобався.
Ніна Хрущова, професорка з Нью-Йорка і правнучка Микити Хрущова, зазначає, що Путіна приваблює висока і заможна постать Трампа, яка захоплюється ним.
«Путін — невисока і марнославна людина. Кремлю імпонує, що високий і багатий Трамп відчуває до нього абсолютне захоплення, це дає Путіну певні переваги», — заявила вона.
Крім того, конспірологічні погляди Трампа перегукуються з настроями багатьох росіян. Особливо Кремлю симпатична його позиція щодо України: він обіцяв розв’язати конфлікт за один день, імовірно, за рахунок поступок Києва.
Його союзник Джей Ді Венс також виступає проти подальшої підтримки України. Як зазначив колишній спічрайтер Кремля Аббас Галлямов, для Путіна важлива перемога, а затяжний конфлікт підриває його легітимність.
Проте Москва вже мала досвід взаємодії з Трампом, коли він не зміг виконати деякі зі своїх обіцянок у першій каденції, включно з налагодженням відносин із Росією і скасуванням санкцій. У нинішній ситуації в Москві не вірять, що навіть прокремлівський президент зможе змінити антиросійський курс США.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що вибори в Америці не змінять нічого для Росії, оскільки як Байден, так і Трамп підтримують антиросійський консенсус.
Читайте також: Сікорський розповів, чому Польщу не ознайомили з таємними документами плану перемоги Зеленського
Водночас Путін із сарказмом висловив підтримку кандидатці від демократів Камалі Гарріс, зазначивши, що якщо Байден покине перегони, Росія зробить те, про що той просив своїх виборців, і «підтримає» Гарріс. Ці слова викликали сміх серед присутніх, але деякі експерти вважають, що вони можуть мати реальне підґрунтя. Перемога Гарріс може зберегти статус-кво, що буде вигідно Москві, особливо якщо Захід поступово послабить підтримку України.
Кремль вважає, що незалежно від того, хто переможе, американська політика залишиться русофобською. При цьому розвідка США та експерти підозрюють Росію у використанні дезінформації для впливу на вибори. Однак інтерес Кремля не обмежується підтримкою конкретного кандидата; він більше зосереджений на створенні хаосу і поляризації в США, що підриває довіру до демократії.
Нагадаємо, у США розпочалися вибори: відомі перші результати. У Сполучених Штатах стартували вибори президента і відомі результати з першої дільниці поселення Діксвілл-Нотч у штаті Нью-Гемпшир.