ВСЕСВІТ

У Кремлі не підтримали ідею Зеленського про великоднє перемир’я

Дмитро Пєсков заявив про відсутність чітких формулювань та закликав до “рішень про мир”, тоді як Володимир Зеленський наголосив на готовності до компромісів без втрати суверенітету.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона не розглядає серйозно ініціативу президента України Володимир Зеленський щодо тимчасового припинення вогню на період Великодня, пояснюючи це відсутністю чітких формулювань у пропозиції. Про це повідомляє російський Інтерфакс.

За словами Пєскова, у Кремлі інтерпретують заяви українського лідера як свідчення нібито прагнення Києва будь-яким чином домовитися про паузу у бойових діях. Він також озвучив наратив про те, що такі сигнали пов’язані з ситуацією на фронті, де, за версією російської сторони, її війська мають просування.

Окрім цього, представник Кремля підкреслив, що Москва очікує від України не короткострокових ініціатив, а рішень, які, за їхньою логікою, мають привести до довготривалого “миру”. При цьому він наголосив, що відповідальність за такі кроки, на думку російської сторони, має взяти на себе саме українське керівництво.

Напередодні, 30 березня, Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до тимчасового припинення вогню на період великодніх свят, а також підтримує ідею так званого енергетичного перемир’я.

Нагадаємо, злиті записи розмови Сійярто і Лаврова розкрили обговорення санкцій ЄС. Опубліковано аудіозаписи розмови глав МЗС Угорщини та Росії, у яких йшлося про можливе послаблення санкцій ЄС щодо впливових росіян та їхніх родичів.