ВСЕСВІТ

Британія ініціює усунення Ендрю з лінії спадкоємців трону

Цей процес потребуватиме не лише розробки нового законодавства і голосування у парламенті, але й погодження з 15 країнами Британської Співдружності.

 

Британія запускає процес виключення колишнього принца Ендрю зі списку спадкоємців престолу. На тлі скандалу, пов’язаного з так званими файлами Епштейна, та розслідування за підозрою у службових правопорушеннях Ендрю Маунтбеттен-Віндзор ризикує втратити своє останнє формальне місце в королівській родині — статус спадкоємця престолу. Про це у пятницю, 20 лютого, повідомляє Reuters.

 

За даними агентства, уряд Великої Британії всерйоз обговорює крок, який стане безпрецедентним в історії монархії країни: офіційне позбавлення Ендрю права претендувати на трон у разі черговості. Ця ініціатива потребуватиме не лише ухвалення нового закону і його затвердження парламентом, а й узгодження з державами-членами Співдружності націй. Оскільки монарх у Лондоні є главою 15 незалежних держав світу, їх підтримка змін у порядку спадкування є обов’язковою.

 

Наразі Ендрю обіймає восьму позицію у лінії спадкоємців престолу. Попереду нього — принц Вільям із трьома дітьми: Джорджем, Шарлоттою та Луї, а також принц Гаррі з сином Арчі та донькою Лілібет. Сучасне законодавство британської монархії не робить відмінностей між чоловічим та жіночим потомством і базується на принципі первородства за прямою лінією від монарха.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp