ВСЕСВІТ

Латвія викрила мережу ФСБ РФ з проросійськими Telegram-каналами та шпигунством за НАТО

У Латвії розкрили агентурну мережу ФСБ РФ, яка стежила за прихильниками України в Європі, контролювала проросійський Telegram-канал і вербувала російськомовних іноземців до ЗС РФ.

У Латвії викрили мережу шпигунів ФСБ РФ, яка підтримувала зв’язки з проросійськими Telegram-каналами та збирала розвідувальні дані про прихильників України в Європі. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО України.

Латвійська служба державної безпеки встановила, що координацією мережі займалися адміністратори Telegram-каналу «Антифашисты Прибалтики», пов’язані з російськими спецслужбами. Учасники групи збирали інформацію про українців і росіян, що підтримують Україну, стежили за військовими об’єктами та базами НАТО, а також поширювали проросійську пропаганду.

Telegram-канал був орієнтований на формування у суспільстві уявлення про Балтію як про територію, «підконтрольну англосаксам», а російське військове втручання подавалося як «звільнення від нацистської влади». Крім того, він активно пропагував контрактну службу у російській армії та заохочував до вступу до ЗС РФ російськомовних іноземців.

Латвійські правоохоронці зазначають, що мережа складалася з соціально вразливих осіб різного походження — від охоронців і блогерів до підприємців із великими боргами. Одним із ключових елементів їхньої діяльності була вербування новобранців для російської армії через ідеологічну пропаганду.

У Центрі протидії дезінформації наголошують, що цей випадок ілюструє стандартну тактику Кремля: використання тематично оброблених онлайн-спільнот для збору розвідувальної інформації та створення потенційної інфраструктури для дестабілізації.

Нагадаємо, європейці у Давосі выдмовляються від України на користь Гренландії у переговорах з Трампом. Лідери ЄС на Всесвітньому економічному форумі в Давосі готуються обговорювати з Трампом Гренландію та нові американські тарифи, зміщуючи увагу з питання гарантій безпеки для України.