Росія активізувала використання Маріупольського порту — СЗРУ
Рішення відкрити порт для іноземних суден є спробою створити ілюзію «легальності» та обійти санкції.
Росія у 2025 році активізувала використання тимчасово окупованого Маріупольського морського порту, подаючи це як «відновлення». Тоді як насправді мова про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему держави-агресора, повідомила Служба зовнішньої розвідки України.
Паралельно росіяни замінюють українські стандарти на російські, стираючи українську юрисдикцію.
«Рішення відкрити порт для іноземних суден є спробою створити ілюзію «легальності» та обійти санкції. У планах – поглиблення каналу й розширення перевалки, що підтверджує намір перетворити Маріуполь на ключовий логістичний вузол тимчасово окупованих територій», – пояснили у відомстві.
Тоді як соціальна ситуація стрімко погіршується. У місті призупинено шкільне харчування через відсутність фінансування з боку окупаційної влади. Мешканці роками чекають на обіцяне житло: замість компенсацій зруйнованих будинків зводять дорогі іпотечні багатоповерхівки, недоступні для маріупольців. Паралельно діє законодавчо спрощене вилучення «безхазяйного» житла – квартири масово конфіскують у власників, які загинули, виїхали або втратили документи.
Окрім того, місто використовують як військовий полігон для підготовки особового складу РФ.
«Маріуполь для росії – не місто і не громада, а трофей і витратний матеріал. Під прикриттям пропаганди про «відновлення» РФ демонструє повну деградацію державної політики, в основі якої – зневага до людського життя, цинічна експлуатація захоплених територій та свідоме ігнорування норм міжнародного права», – додали у СЗРУ.
Раніше повідомляли,що РФ відкрила для іноземних суден захоплені порти Маріуполя та Бердянська, аби активніше вивозити вкрадені в Україні ресурси.
Також Міндовкілля повідомило, що приблизно 50% стратегічно важливих матеріальних ресурсів країни нині перебувають на тимчасово окупованих територіях.
РФ планує розпочати експорт вугілля з окупованого Донбасу — ЗМІ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
