УКРАЇНА

Обмін полонених відкладається — Зеленський

Керівництво країни-агресорки відкладає обмін військовополоненими, про який домовилися наприкінці минулого року.

Росія відкладає реалізацію домовленостей про взаємне звільнення військовополонених, досягнутих наприкінці 2025 року. Про це у п’ятницю, 16 січня, повідомив президент Володимир Зеленський.

За його словами, відтермінування обміну свідчить про спроби Росії відтягнути завершення війни.

«Наприкінці минулого року було узгоджено обмін тисячі наших громадян. В чому проблема? В чому затримка з української сторони? Хто тримає українців у полоні? Ми? Росія», – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що Москва зупиняє просування гуманітарного треку та поступово затягує всі домовленості.

«Пропонували обміняти тисячу людей – відтермінували. Навіть 500 — теж відклали. Обмін «всіх на всіх» теж відкладається. Це частина 20 пунктів угоди», – пояснив він.

Зеленський підкреслив, що причиною затримки є не небажання України, а відсутність достатнього міжнародного тиску на Росію. «Потрібен належний тиск на Москву. І тоді все завершиться. Я вважаю, що ми дуже близькі до цього», – додав президент.

Нагадаємо, на початку січня Зеленський також повідомляв, що обміни полоненими не відбувались з жовтня 2025 року, оскільки Росія гальмує це питання. 

Як повідомлялося, 15 листопада секретар РНБО Рустем Умєров заявив, що українська та російська сторони погодилися активувати стамбульські домовленості щодо обміну військовополоненими. Йшлося про обмін 1200 полонених. Однак 11 грудня Зеленський повідомив, що Росія гальмує обміни полоненими, адже вимагає «загальних домовленостей» у мирному процесі для завершення війни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp