ВСЕСВІТ

США допускають виняток для Угорщини — Трамп

Трамп висловив розуміння аргументів угорської сторони, які вона просуває дуже активно останнім часом.

Сполучені Штати розглядають можливість зробити виняток із санкцій для Угорщини, щоб вона могла надалі закуповувати російську нафту. Про це заявив президент США Дональд Трамп у п’ятницю, 7 листопада, під час зустрічі з премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Білому домі, передає Укрінформ.

«Звісно, ми розглядаємо це питання, бо йому (угорському премʼєру — ред.) дуже важко отримувати нафту та газ з інших регіонів», — зазначив Трамп у відповідь на запитання журналістів про запит Орбана щодо винятку із санкцій проти російської нафти для його країни.

«Як ви знаєте, у них немає доступу до моря. Це чудова країна, це велика країна, але у них немає моря, у них немає портів. І тому це складна проблема для них», — заявив Трамп.

За його словами, існує «ще одна країна, яка має таку ж проблему».

«Але якщо подивитися на ситуацію в Європі, багато із цих країн — у них немає таких проблем, і вони купують багато нафти та газу в Росії. І, як відомо, мене це дуже непокоїть, бо ми їм допомагаємо, а вони купують нафту та газ у Росії», — додав президент США.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що прем’єр Угорщини Віктор Орбан має усвідомити: Україна знайде метод припинити постачання російської нафти країнам Європи.

Раніше ЗМІ писали, що двопартійна група сенаторів США закликала Угорщину припинити купувати російські енергоносії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp