УКРАЇНА

Росіяни викрадають культурні цінності України — ГУР

Розвідка оприлюднила дані про 178 цінностей, викрадених росіянами на тимчасово окупованих територіях України.

Росія обкрадає культурну спадщину України на окупованих територіях: відомо про викрадення понад 170 культурних цінностей, зокрема з музею Кам’яна Могила. Про це повідомляє Головне управління розвідки України (ГУР) України.

Розвідка у розділі Викрадена спадщина на порталі War&Sanctions оприлюднила дані про 178 цінностей, викрадених росіянами на тимчасово окупованих територіях України.

За даними розвідників російські окупанти:

  • викрали понад 140 артефактів під час незаконних археологічних розкопок у Криму — на об’єктах Південне передмістя Херсонесу Таврійського, городище Кадиківське (римський табір) та пам’ятці візантійської архітектури Церква Іоанна Предтечі;
  • вивезли 37 експонатів із Національного історико-археологічного музею Кам’яна Могила до музею Херсонес Таврійський під виглядом «тимчасової виставки» Духовний світ предків у петрогліфах Кам’яної Могили у 2023 році.

«Привласнюючи українську культуру та історію, Росія намагається стерти українську національну ідентичність, легалізувати агресію та окупацію», — написали в розвідці.

Документування злочинів це перший крок на шляху до притягнення до відповідальності всіх причетних у подібних злочинах, наголосили в ГУР.

Нагадаємо, ГУР на порталі War&Sanctions опублікувало дані про будову російського універсального міжвидового планеруючого боєприпасу УМБП Д-30СН, а також дані 36 підприємств, які входять до його виробничої кооперації.