ВСЕСВІТ

Польща розкриє деталі падіння російського безпілотника в Осинах: розслідування буде відкритим

Заступник міністра внутрішніх справ Польщі Чеслав Мрочек запевнив, що всі обставини інциденту з падінням та вибухом російського безпілотника в селі Осини Люблінського воєводства будуть доступні для громадськості.

Дані розслідування інциденту з падінням та вибухом російського безпілотника в селі Осини Люблінського воєводства залишаться відкритими для громадськості. Про це в ефірі RMF24 повідомив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Чеслав Мрочек.

«Жодна інформація не буде засекречена. Ми встановимо всі деталі події, проте проведення повноцінного розслідування потребує часу», – заявив Мрочек.

Він уточнив, що прокуратура вже веде розслідування інциденту та активно підтримує контакт із громадськістю. 

«Ми збираємо всі факти, різні експерти проводять аналізи й дослідження. Робота вимагає часу, але з самого початку ми надаємо всю доступну інформацію. Жодних ухилень немає», – додав заступник міністра.

Мрочек зазначив, що вперше дізнався про подію близько 06:00, хоча перші дії служб були здійснені ще раніше. Інформація між відповідними органами передавалася з приблизно 02:00 ночі. Поліція оперативно прибула на місце, провела перевірки та повідомила інші державні структури, включно з військовими, а також вжила заходів для безпеки місцевих жителів.

«Не можу сказати, що все пройшло ідеально. Але підкреслюю: жодна інформація не приховувалася і не буде прихована», – наголосив чиновник.

Він також запевнив, що Польща має необхідні ресурси для виявлення та нейтралізації подібних безпілотників. 

«У мирний час рівень нашого контролю зменшений, але ми вже працюємо над його посиленням. Минулого року міністр національної оборони підписав відповідну угоду, і незабаром ми матимемо повну картину східних та північно-східних кордонів. Крім того, ми можемо залучати додаткові сили та ресурси НАТО», – пояснив Мрочек.

Нагадаємо, прем’єр Норвегії прибув до Києва для переговорів із Зеленським. 25 серпня прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре прибув до України. На зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорюватимуть посилення співпраці та підтримку України.