У Запоріжжі на даху вже третьої лікарні збудували сонячну електростанцію: як вона виглядає (ФОТО)
Місто Запоріжжя продовжує системно впроваджувати інноваційні рішення з енергоефективності в своїх комунальних установах. На даху одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги нещодавно запрацювала сучасна гібридна сонячна електростанція (СЕС), що складається з 165 панелей. Цей медичний заклад щоденно обслуговує сотні пацієнтів, забезпечуючи життєво важливі послуги для понад 60 тисяч мешканців міста, які уклали тут декларації.
Станція працює з 1 липня і вже дозволила зекономити понад 58 тисяч гривень бюджетних коштів. У середньому гібридна система покриває до 70% потреб лікарні в електроенергії. Це означає, що з кожної 1000 кіловат-годин (кВт-год), які раніше доводилося закуповувати, тепер потрібно оплачувати лише 300 – решту 700 кВт-год виробляє сонце.




«Ця лікарня є третьою, яка має власну сонячну електростанцію. Ми говоримо про складні зими, про необхідність енергонезалежності, – підкреслює виконувачка обов’язків міської голови Регіна Харченко. – Життя, здоров’я, лабораторні дослідження – все це потребує електрики. І ми з гордістю можемо сказати, що завдяки співпраці з міжнародними партнерами тут з’явилась гібридна станція, яка може не лише виробляти, а й накопичувати енергію на майбутнє».
Проєкт реалізовано в межах міжнародної ініціативи «Гібридні рішення 2023» за підтримки французької неурядової організації Electriciens sans frontières. Обладнання надала французька благодійна організація, а монтаж виконала українська компанія з Ужгорода.
Партнерами ініціативи є Програма розвитку ООН, Данська рада у справах біженців (DRC) та фонд Energy Act for Ukraine, який до кінця року планує встановити ще дві сонячні станції у лікарнях Запоріжжя.
«Ми вже згенерували понад 50 мегават електроенергії на трьох наших об’єктах, – додає Регіна Харченко. – Загалом це допомогло уникнути викидів майже 5 тонн CO₂ та зберегти екологію. Уявіть, це як зберегти 345 дерев або не спалити дві тонни вугілля».
Заступник директора – начальник управління енергетичного менеджменту та інвестицій департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Борис Розсоха зазначив, що завдяки трьом збудованим на запорізьких лікарнях сонячних станціям було зекономлено понад півмільйона гривень. Усього в місті зараз п’ять таких об’єктів: три працюють, ще дві на завершальній стадії налаштування.

У Запоріжжі планують побудувати понад 10 СЕС до кінця року. Нові станції будуть встановлені не лише у лікарнях, а й у школах та на комунальних підприємствах. Особливу увагу приділятимуть закладам освіти, зокрема підземним школам. У цих приміщеннях великі вентиляційні системи створюють значне навантаження на енергосистему, а отже, і на міський бюджет. Встановлення СЕС допоможе суттєво зменшити ці витрати та забезпечити комфортні умови навчання.
Після завершення поточних проєктів, загальна потужність міської сонячної енергетики сягне понад 2 мегавати вже у поточному році, що є значним кроком уперед до енергетичної безпеки міста. Плани на 2026 рік ще більш масштабні – майже потроїти цей показник, досягнувши позначки у 6 мегават додаткової електричної сонячної енергії.
Перша в регіоні: школу у Запоріжжі оснастили сонячною електростанцією, – ВІДЕО
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!