Слідство щодо Коломойського завершене — НАБУ і САП оприлюднили деталі
НАБУ і САП завершили розслідування щодо Ігоря Коломойського та його оточення у справі ПриватБанку.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили досудове розслідування у справі щодо привласнення понад 9,2 мільярда гривень з ПАТ КБ «ПриватБанк». Йдеться про колишнього кінцевого бенефіціарного власника фінустанови та п’ятьох його спільників, які, за даними слідства, діяли в межах організованої злочинної групи. Хоча у повідомленні ім’я підозрюваного напряму не згадується, з контексту випливає, що йдеться про Ігоря Коломойського.
За версією слідства, у період із січня по березень 2015 року, коли Коломойський обіймав посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації, він розробив схему виведення коштів банку. Метою афери було фінансування підконтрольної офшорної компанії та нарощення власної частки у капіталі банку.
Суть оборудки полягала в тому, що банк нібито зобов’язали здійснити викуп власних облігацій у підконтрольної компанії за штучно завищеною ціною. Таким чином з банку було виведено понад 9,2 млрд грн.
Щоб легалізувати частину коштів — понад 446 млн грн — їх переказували між пов’язаними юридичними особами під виглядом операцій з цінними паперами. Надалі гроші потрапили на особистий рахунок ексбенефіціара банку. За інформацією НАБУ, ці кошти пізніше були внесені до статутного капіталу банку задля виконання вимог Національного банку України.
Серед підозрюваних у справі — не лише колишній власник ПриватБанку, а й:
-
організатор схеми;
-
колишній голова правління банку;
-
ексдиректор департаменту міжбанківського дилінгу;
-
ексзаступниця голови правління — директорка казначейства;
-
колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій;
-
ексзаступниця начальника департаменту обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів.
Їхні дії кваліфіковано за статтями 191 (привласнення або розтрата майна), 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Цей епізод став уже четвертим у гучній справі щодо ПриватБанку. У жовтні 2023 року НАБУ і САП повідомили про завершення досудового розслідування ще за трьома епізодами та передали справу до суду. Один з попередніх випадків стосувався розтрати понад 136 млн грн через схему страхових виплат (лютий 2021), а в березні того ж року до справи додали новий епізод — виведення близько 315 млн доларів США (майже 8,2 млрд грн) через акредитивну схему. У вересні 2022 року — ще одну розтрату на 85,2 млн грн.
Нагадаємо, після зустрічі з президентом НАБУ і САП звернулися до міжнародних партнерів. НАБУ і САП заявили про необхідність повернення скасованих повноважень після зустрічі з Президентом та закликали міжнародних партнерів продовжувати підтримку України.