Розвідка України розкрила склад нового російського БпЛА: комплектуючі з Китаю
ГУР України розкрило склад нового російського дрона: більшість комплектуючих — з Китаю, частина придбана через AliExpress.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило технічні характеристики нового безпілотного літального апарата, який російські війська активно використовують як розвідник і фальшиву ціль для перевантаження українських систем протиповітряної оборони. Про це повідомляє пресслужба ГУР МО України.
За інформацією розвідників, дрон оснащено фюзеляжем типу «дельта-крило», що нагадує іранський Shahed-136 («Гєрань-2»), але має значно менші габарити. Всі основні елементи цього апарата — китайського виробництва. Зокрема, приблизно 50% комплектуючих, серед яких автопілот з польотним контролером, модулі навігації, антени, датчики швидкості повітря та трубка Піто, постачає компанія CUAV Technology. Вона спеціалізується на створенні системних рішень для безпілотників.
Примітно, що ще у жовтні 2022 року ця компанія офіційно заявляла про припинення постачання своєї продукції до України та Росії з метою недопущення її участі у військових конфліктах. Втім, вже у 2023 році на російських виставках озброєння було представлено БпЛА вертикального зльоту, який виявився не новою розробкою, а готовим дроном CUAV Technology, який можна вільно придбати на AliExpress.
Окрім комплектуючих CUAV, в конструкції БпЛА використано електродвигун і модуль запалювання бренду DLE (виробник Mile Haoxiang Technology Co., Ltd.), сервоприводи KST, FPV-камеру Razer від компанії Foxeer Technology, модуль зв’язку Mayatech RFD900X, відеопередавач ReadyToSky, блок живлення Hobbywing Technology та акумуляторну батарею HRB Power.
Ці дрони також оснащуються китайською версією австралійського модуля RFD900X компанії RFDesign. Як і оригінал, китайський аналог забезпечує передачу даних на відстані до 40 км у зоні прямої видимості — залежно від якості антени. Це дозволяє налагоджувати зв’язок як між дроном і наземною станцією, так і між кількома БпЛА, що розширює можливості для збору розвідувальної інформації.
За даними ГУР, двигуни DLE вже використовувалися в інших дронах російського виробництва, зокрема у БпЛА “Гербера” та “Пародія”. Сервоприводи KST встановлювалися на Shahed-136 та дронах типу V2U, а також у планувальних модулях корекції польоту й авіаційних боєприпасах.
Нагадаємо, ЗСУ змусили росіян у Криму вивезти С-400 та залишити військову базу (фото). Партизани «АТЕШ» повідомили про проникнення на склад 12-го зенітно-ракетного полку РФ у Севастополі.