ЗАПОРІЖЖЯ

У Запорізькій обласній клінічній лікарні провели дві унікальні операції світового рівня, — ФОТО

Щороку у світі від раптової серцевої смерті (РСС) помирає від 4 до 5 млн людей — це понад 10 тисяч щодня. В Україні щороку фіксують понад 40 тисяч випадків РСС. Вона часто настає поза лікарнею. 90% пацієнтів не виживають, якщо допомога не надана протягом 4-6 хвилин після зупинки серця. Люди довгі роки можуть навіть не підозрювати, що у них є така патологія. Революційна допомога пацієнтам з високим ризиком раптової смерті вже є — світовий досвід реалізується у стінах Запорізькій обласній клінічній лікарні (ЗОКЛ).

Про це повідомляє пресслужба медзакладу.

У Запорізькій обласній клінічній лікарні провели дві унікальні операції світового рівня — операції Феррацці, які врятували життя пацієнтам від хвороби, що провокує синдром раптової серцевої смерті. Їх виконали два кардіохірургами ЗОКЛ — професор Костянтин Руденко, заступник директора Нацiонального IССХ iм. М.Амосова НАМН Украïни та В’ячеслав Осауленко, кандидат медичних наук, завідувач відділення кардіохірургії Запорізької обласної клінічної лікарні.

Важливо, що Костянтин Володимирович цілий рік переймав досвід італійського кардіохірурга Паоло Феррацці, автора революційної методики однієї з надскладніших операцій у кардіохірургії, на честь якого і названо цей вид оперативного втручання. За його плечима більше 850 операцій такого типу.

Раптова зупинка серця у людей різного віку найчастіше відбувається через таке захворювання, як гіпертрофічна кардіоміопатія — це вроджена патологія, яка в 50% передається від матері до дитини на генному рівні.

Щоб врятувати людину від РСС, треба провести хірургічне втручання, яке і назвивають «операція Феррацці». Спочатку на МРТ моделюється анатомія порожнини лівого шлуночка. Потім хірург знаходить найкращий варіант видалення сигментів лівого шлуночку, які визиває обструкцію. Це справжня хірургічна творчість, яка включає ще й корекцію мітрального клапану, щоб він не пропускав кров назад і не створював турбулентні потоки між передсердям та серцем.

«Ми дуже цінуємо сумісну роботу з Костянтином Руденко. Це не лише унікальний клінічний досвід, а й приклад ефективної командної взаємодії, що відповідає найвищим міжнародним стандартам кардіохірургі. Це можливість забезпечити проведення операцій світового рівня в умовах Запорізької обласної клінічної лікарні», — коментує Вячеслав Осауленко, завідувач відділення кардіохірургії ЗОКЛ.

Світовий досвід унікальної командної роботи, мультидисциплінарний підхід та точне виконання операції нового покоління допомагають підтримувати у Запорізької обласної клінічної лікарні надвисокий європейський рівень медичних послуг.

«Постійно підвищений тиск, головний біль, запаморочення… Одного разу взагалі знепритомнів просто на вулиці. Після стентування ставало тільки гірше, а втрата свідомості повторювалася і вдома. Звернувся в Запорізьку обласну клінічну лікарню, тут лікарі швидко розібралися й сказали мені, що операція — єдиний шанс вижити. Я розумію, якщо не зробити її зараз — напад може повторитися. Тому довго не вагався. Я хочу жити і тому довірив своє життя саме цим лікарям», — розповідає пан Андрій, 53 роки.

Для одного пацієнта ця операція стала довгоочікуваним шансом, на який він чекав роками. Для іншого — несподіваним, але життєво необхідним рішенням у критичний момент.

«Я втратив свідомість дорогою на роботу. Добре, що був із дружиною. Одразу звернулись до кардіолога, а звідти вже в обласну. Після обстежень мене направили на консультацію до Костянтина Руденка. Його слова були вирішальними: операція – єдиний варіант. Наразі вже рік як я живу на таблетках, але гарантій ніхто не дає. Постійно думаю: а раптом знову знепритомнію? Ця операція — мій шанс повернутися до нормального життя, тому я тут», — ділиться 69-річний пан Анатолій.

«Наш обов’язок як лікарів — піклуватися про пацієнтів, з любов’ю до своєї країни. Найкращий спосіб зробити внесок та підтримати Україну — це продовжувати робити те, що в мене добре виходить», — каже Костянтин Руденко.

Нещодавно було підписано меморандум між Запорізькою обласною клінічною лікарнею та Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, що дає нові можливості для регіону.

«У нашій лікарні працюють фахівці, які навчались у найкращих світових клініках, а тепер передають знання колегам тут, в Україні. Ми не просто лікуємо – ми формуємо нову якість медичної системи. Запоріжжя має кардіохірургію, якою може пишатися вся країна. Ми доводимо, що не потрібно їхати за кордон, аби отримати найсучасніше лікування. Ми вже маємо його тут», — коментує Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні.

Записатись на прийом можна за телефонами: (068) 812-97-76; (066) 146-03-17.

Стало відомо, скільки жителів Гуляйпільської громади загинули від початку повномасштабної війни


Читайте також:

Росія готує перезапуск Запорізької АЕС під час війни: будує інфраструктуру та оформлює ліцензії

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!