УКРАЇНА

У Кабміні спрогнозували строки 18-го пакета санкцій ЄС

Словаччина та Угорщина цього тижня ймовірно розблокують ухвалення нового пакета антиросійських санкцій.

Країни-члени ЄС цього тижня ймовірно досягнуть домовленості стосовно схвалення 18-го пакету антиросійських санкцій. Про це у понеділок, 7 липня, розповіла віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.

«За моєю інформацією, цього тижня все ж таки дійдуть згоди європейські країни щодо 18-го пакету санкцій — разом із Словаччиною і Угорщиною», — зазначила вона.

При цьому Стефанішина нагадала, що коли ухвалювалося рішення щодо 17-го пакету, Угорщина не голосувала за нього до останнього.

«Навіть була майже одна доба, коли ці санкції не були введені в дію. Розуміючи такий ризик, низка країн Європейського Союзу… розпочали юридичну роботу щодо виведення тіла заморожених російських суверенних активів з-під санкцій і з-під зобов’язання кожні пів року домовлятись про необхідність їх збереження», — розповіла Стефанішина.

Вона зауважила, що Угорщина настільки знецінила цей дискурс, що мова почала йти не про те, як користуватися замороженими активами, а про те, що вони мають залишитися замороженими.

«Розуміючи, що тут Росія може втратити контроль і цю кнопку вето Угорщини, звичайно, Угорщина стала більш договороздатною в контексті цього рішення. Тому ми маємо оптимізм, але, звісно, це сильно підважує взагалі довіру до санкцій і знижує їхній елемент тиску», — додала віцепрем’єрка.

Стефанішина наголосила на важливості радикального політичного лідерства в Євросоюзі.

«Має бути жорстка проактивна позиція і щодо розширення, і щодо санкцій, і щодо обороноздатності на рівні Євросоюзу. Це не має бути питанням дискусії, це має бути питанням умов. І без цього ЄС, на жаль, втрачатиме, якщо така політична рішучість не буде на рівні загальноєвропейському, а на рівні окремих лідерів», — акцентувала вона.

При цьому Стефанішина зауважила, що для України це — питання виживання.

Нагадаємо, 10 червня Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії. Він націлений на доходи Москви від енергоносіїв, її банки та військову промисловість.

Однак Угорщина та Словаччина заблокували рішення ЄС щодо 18-го пакету санкцій. Пізніше у Словаччині заявили, що готові підтримати 18-й пакет санкцій проти Росії за умови надання Євросоюзом «гарантії енергетичної безпеки» та 20 млрд євро потенційних арбітражних ризиків. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp