УКРАЇНА

Число загиблих дітей в Україні росте — ЮНІСЕФ

За останні три місяці кількість дітей, які загинули або були поранені, збільшилася у три рази порівняно з попереднім періодом.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила дані, які свідчать про значне зростання дитячих жертв через війну, а також про зростання ризиків для дітей, які поєднують онлайн-вплив зі смертельними наслідками у житті. Про це повідомляє у суботу, 5 липня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Так, за офіційно підтвердженими даними, у період з 1 березня по 31 травня 2025 року в Україні загинули або отримали поранення 222 дитини. Цей показник у три рази перевищує кількість випадків за попередній квартал, коли було зафіксовано 73 випадки поранень та смерті дітей. Найбільша кількість постраждалих припала на квітень — 97 дітей, що стало найвищим щомісячним показником з червня 2022 року. 

«Знищення та пошкодження медичних закладів, шкіл, мереж водопостачання і електропостачання, а також відсутність безпечних місць для ігор мають серйозний вплив на життя дітей сьогодні і в майбутньому. Водночас активні бойові дії у північно-східних та східних регіонах країни призводять до масових хвиль внутрішнього переміщення населення і зростання гуманітарних потреб, включно з необхідністю грошової допомоги, предметів першої необхідності та підтримки у сфері психічного здоров’я, психосоціальної допомоги і ширшої підтримки дітей», — йдеться у повідомлені організації. 

В ЮНІСЕФ наголосили, що особливе занепокоєння викликає залучення дітей через інтернет до участі у військових діях, нападах на військові об’єкти, диверсіях або зборі інформації, що ставить під загрозу їхню безпеку і добробут.

«Йдеться про використання підлітків як виконавців диверсій чи розвідників під впливом онлайн-каналів. Унаслідок таких дій загинули щонайменше двоє хлопців, один був поранений. Українські правоохоронці повідомляють про 103 затриманих дітей — 91 хлопця та 12 дівчат, серед яких щонайменше семеро перебувають у місцях позбавлення волі», — проінформувала Моніторингова місія ООН. 

Регіональний директор ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Регіна Де Домінічіс підкреслила, що ситуація досягла критичного рівня: кожен аспект життя дітей перебуває під серйозною загрозою — від безпеки й здоров’я до освіти та психологічного благополуччя.

У ЮНІСЕФ також наголосили, що діти, втягнуті у збройний конфлікт, повинні розглядатися виключно як жертви, а не як порушники закону. Організація закликає владу забезпечити дітям доступ до правосуддя, орієнтованого на їхні потреби, а також до програм реабілітації і соціальної підтримки.

Кожна п’ята дитина в Україні втратила родича через війну — ЮНІСЕФ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp