ВСЕСВІТ

Макрон: Трамп розумів, що Путін не дотримається обіцянок про мир

Емманюель Макрон переконаний, що Дональд Трамп знав про брехню Володимира Путіна щодо мирних переговорів, а ситуація в Україні залишається надзвичайно серйозною та неприйнятною.

Президент Франції Емманюель Макрон висловив переконання, що колишній президент США Дональд Трамп прекрасно усвідомлював — російський лідер Володимир Путін не дотримується обіцянок щодо миру. Про це глава Франції заявив під час спілкування з журналістами у столиці В’єтнаму Ханої, повідомляє Le Monde.

«Я вважаю, що президент Трамп розумів: коли Путін запевняв його у готовності до мирних переговорів, він фактично брехав. Останнім часом ми знову бачили прояви роздратування і нетерпіння з боку Дональда Трампа», — наголосив Макрон.

Водночас французький президент підкреслив, що ситуація в Україні залишається надзвичайно тривожною і неприйнятною. За його словами, неможливо спочатку заявляти про намір вести переговори, а потім продовжувати масштабні бомбардування. Така поведінка суперечить усім принципам мирного врегулювання, додав Макрон.

Нагадаємо, Німеччина, Велика Британія, Франція та США скасували обмеження на дальність зброї для України — Мерц. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц оголосив про зняття обмежень на дальність озброєння, що постачається Україні з Німеччини, Великої Британії, Франції та США.