ВСЕСВІТ

Сенат США готовий голосувати за санкції проти РФ

Сенатори вимагають від Путіна пропозиції щодо негайного припинення вогню. Вони вважають, що російський лідер «місяцями обдурює» США.

У Сенаті США заявили, що налаштовані ухвалити закон просанкції щодо РФ, якщо господар Кремля Володимир Путін не зробить серйозної пропозиції щодо негайного припинення вогню». Про це заявив лідер республіканської більшості в Сенаті США Джон Тун, пише у четвер, 22 травня, видання Axios.

«Якщо Росія не бажає займатися серйозною дипломатією, Сенат співпрацюватиме з адміністрацією Трампа, щоб розглянути додаткові санкції, щоб змусити Путіна розпочати переговори», – заявив Тун.

Тим часом сенаторка від демократів Джин Шахін заявила, що законопроєкт про санкції можуть ухвалити вже наступного тижня.

«Нам потрібно чітко дати Володимиру Путіну зрозуміти, що ми збираємося посилити тиск на Росію, щоб вона сіла за стіл переговорів для вирішення війни в Україні», — наголосила Шахін.

Крім того деякі сенатори-республіканці закликають до більш негайних дій проти Путіна. Зокрема, Тодд Янг вважає, що санкції необхідні, оскільки «Путін місяцями нас обдурює».

Нагадаємо, напередодні сенатор Ліндсі Грем заявив, що двопартійний законопроєкт Сенату США про санкції проти Росії має вже підпис 81 сенатора. Це більш ніж достатньо не лише для ухвалення закону у Сенаті, а й для подолання президентського вето, якщо воно буде.

Раніше демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем закликали ухвалити санкції проти Росії після того, як переговори про припинення вогню між Росією та Україною, що пройшли в Туреччині 16 травня, не мали суттєвого прогресу. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp