У списку Медведчук: ЄС запровадив санкції за гібридні атаки Росії
Санкції передбачають замороження активів, заборону на в’їзд до ЄС та заборону громадянам і компаніям ЄС надавати підсанкційним особам кошти.
Європейський Союз 20 травня запровадив нові обмежувальні заходи проти 21 фізичної особи та шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном. Про це інформує пресслужба Євроради у вівторок, 20 травня.
Вперше запроваджено секторальні санкції, котрі охоплюють активи, пов’язані з гібридними загрозами — судна, літаки, нерухомість, цифрову та комунікаційну інфраструктуру.
Також нові обмеження стосуються транзакцій фінансових установ і компаній, які працюють із криптовалютами, якщо вони прямо або опосередковано сприяють дестабілізаційним діям РФ.
У відповідь на систематичну російську кампанію з медіа-маніпуляцій, ЄС отримав можливість призупиняти ліцензії російських ЗМІ, що перебувають під контролем Кремля, а також забороняти їм трансляцію на території ЄС. Водночас, згідно з Хартією основоположних прав ЄС, ці заходи не обмежують діяльність журналістів поза межами мовлення — зокрема дослідження чи інтерв’ювання.
Серед нових фігурантів санкційного списку — колишній український політик і бізнесмен Віктор Медведчук, який через Артема Марчевського та Олега Волошина контролював проросійські медіа та фінансував пропагандистський канал «Голос Європи» й проєкт «Інша Україна».
«Медведчук пропагує політику та дії, спрямовані на підрив легітимності та довіри до уряду України, напряму підтримуючи зовнішньополітичні інтереси Російської Федерації та поширюючи проросійську пропаганду», — мовиться у повідомленні.
Також під санкції потрапили представники російського ГРУ, причетні до підриву демократії в Естонії — Алік Хучбаров та Ілля Бочаров, а також пропагандисти, які діяли в Німеччині, зокрема блогер Томас Рьопер, Аліна Ліпп, турецька компанія AFA Medya та її засновник Хюсейн Догру.
До списку внесено й дві російські риболовецькі компанії — Norebo JSC та Murman Sea Food — через участь в операціях зі шпигунства та диверсій проти підводної інфраструктури.
Окремо ЄС покарав державне підприємство «Головний радіочастотний центр» (GRFC) та його керівника Руслана Нестеренка за «глушіння» та спотворення GPS-сигналів у країнах Балтії, що впливає на цивільну авіацію.
Окрім того, під санкції потрапили Віктор Луковенко — керівник агентства African Initiative, що поширює кремлівську дезінформацію в Африці; Жустен Блез Таґу — глава International Africa Media; Сильвен Афуа — засновник забороненої у Франції «Ліги захисту чорної Африки»; хостингова компанія Stark Industries, її СЕО Юріє Некуліті та власник Іван Некуліті — за участь у кібератаках і пропаганді.
Усім фігурантам санкційного списку заморожують активи, заборонено в’їзд до ЄС, тоді як європейцям забороняють фінансову співпрацю з ними.
Нагадаємо, Велика Британія оголосила про 100 нових санкцій проти Росії – обмеження застосовані до військового, енергетичного та фінансового секторів країни.
Євросоюз схвалив 17 пакет санкцій проти РФ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp