Угорщина розпочала процедуру виходу з Міжнародного кримінального суду
Парламент Угорщини підтримав ініціативу уряду Віктора Орбана про вихід з МКС, звинувативши суд у політичному тиску.
Угорський парламент проголосував за початок процедури виходу країни з Міжнародного кримінального суду (МКС). Це рішення ініціював уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана, який звинуватив МКС у перетворенні на «інструмент політичного тиску». Про це повідомляє Reuters.
Голосування відбулося невдовзі після візиту до Будапешта ізраїльського прем’єра Біньяміна Нетаньягу, проти якого МКС раніше видав ордер на арешт. У поданому віце-прем’єром Жолтом Шем’єном документі йдеться, що Угорщина «категорично не приймає використання міжнародних організацій, включно з кримінальними судами, як важелів політичного впливу».
Законопроєкт підтримали 134 депутати угорського парламенту, тоді як 37 виступили проти.
Ще у квітні Віктор Орбан публічно розкритикував дії МКС, заявивши про втрату ним незалежності та ігнорування принципу верховенства права. Зокрема, уряд Угорщини назвав ордер на арешт Нетаньягу «зухвалою політичною атакою».
Рішення Будапешта вже викликало занепокоєння у керівництва Асамблеї держав-учасниць МКС. Варто зазначити, що Угорщина була серед держав-засновниць Суду та ратифікувала Римський статут у 2001 році.
Відповідно до міжнародної процедури, вихід з МКС набуває чинності через рік після того, як країна офіційно повідомить про це Генерального секретаря ООН у письмовій формі.
Нагадаємо, Сибіга відвідає Брюссель для участі в засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. 20 травня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відвідає Брюссель для участі у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС.