Запоріжжя посилює енергетичну незалежність: у місті встановили вже шість когенераційних установок
У Запоріжжі триває системна розбудова децентралізованої енергосистеми, яка включає впровадження когенераційних установок, сонячних електростанцій, модернізацію вуличного освітлення та встановлення модульних котелень у медичних закладах.
Про це повідомили у Запорізькій міській раді.
«Посилення енергетичної незалежності – крок уперед до життя. І це стосується практично всіх сфер нашого міста. Окрема сторінка енергетичної біографії Запоріжжя – це поява когенераційних установок. Разом з обласною владою встановили вже шість таких. У планах – ще 48», – заявила виконувачка обов’язків міського голови Регіна Харченко.
Когенераційні установки комбінують вироблення теплової та електричної енергії з енергії палива.
Мета міста до початку наступного опалювального сезону – забезпечити додаткові 100 МВт електроенергії. Цей ресурс дозволить заживити об’єкти критичної інфраструктури, медзаклади, школи, установи соцзахисту. Частину витрат покривають міжнародні донори.
Планується встановити когенераційні установки на ключових об’єктах КП «Водоканал» – водопровідній станції та центральних очисних спорудах. Завдяки ним підприємства критичної інфраструктури зможуть працювати навіть в умовах повного знеструмлення.
Також понад 150 генераторів передано до шкіл, лікарень, об’єктів соцзахисту і спорту. У медзакладах міста вже функціонують 12 модульних котелень, які забезпечать тепло у разі відсутності централізованого опалення.
У Запоріжжі реалізується проєкт зі встановлення сонячних гібридних електростанцій на понад 10 об’єктах. Уперше в місті встановили таку станцію у дитячій лікарні №5.
Окремий напрям – модернізація вуличного освітлення. За грантові кошти НЕФКО в розмірі 765 тисяч євро вдалося оновити освітлення в Дніпровському районі: це і економія електроенергії, і підвищення безпеки.
Запоріжжя є підписантом Європейської ініціативи «Угода мерів». Учасники руху добровільно зобов’язуються скоротити викиди парникових газів щонайменше на 30% до 2030 року та впроваджувати заходи адаптації до змін клімату.
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!