Названо кількість користувачів штучного інтелекту серед українців
Незважаючи на досить високий рівень обізнаності технологія поки не стала частиною повсякденного життя більшості українців.
В Україні 64% відсотки населення не використовують штучний інтелект взагалі — 12% уперше чують про нього, а 52% знають, але ніколи не пробували. Про це свідчать результати дослідження проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
9% населення лише тестували функціональність технології, але не інтегрували у своє життя. Лише 26% респондентів мають практичний досвід користування штучним інтелектом. З них 9% користуються ним нерегулярно, а 17% — регулярно, при цьому 12% роблять це щодня або майже щодня, а 5% — кілька разів на тиждень.
Найактивніше ШІ використовує молодь віком 18-29 років — понад 54% цієї вікової групи є регулярними користувачами. Для порівняння, у віковій групі 30-44 років цей показник становить 21%, а серед людей віком від 60 років — лише 4%. Серед чоловіків ШІ використовують частіше — 23% проти 13% серед жінок.
Також активність значно вища в містах: регулярне використання складає 21% проти 9% у селах, і зростає зі збільшенням розміру населеного пункту.
Добробут має значний вплив: серед тих, хто має можливість дозволити собі дорогі речі, ШІ регулярно використовують 27%, а серед найбільш забезпечених — 39%.
Освіта та регіон не мають суттєвого впливу.
Щодо сприйняття ШІ, то думки українців розділилися. 45% вважають, що штучний інтелект становить ризики і може призвести до проблем або навіть катастроф, а 39% вбачають у ньому прогрес і шлях до кращого майбутнього. Молодь виявляється найбільш оптимістичною — у віковій групі 18-29 років 63% мають позитивне ставлення до ШІ, а лише 30% — песимістичне.
Загалом, незважаючи на досить високий рівень обізнаності штучний інтелект поки не став частиною повсякдення більшості українців — присутній значний розрив між знанням і практичним використанням технології.
Дослідження було проведене в форматі опитування громадської думки, куди також додали запитання про штучний інтелект. Всього з 14 лютого по 4 березня цього року було опитано 1029 респондентів на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці вперше за два роки максимально позитивно оцінюють свій добробут.
Українці визначилися, чи слід вивчати російську мову в школах
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp