«Я досі чую ті голоси»: історія жінки, яка пережила ракетний удар по житловому будинку в Запоріжжі
6 жовтня 2022 року Запоріжжя прокинулося від чергового обстрілу. Ракета С–300 влучила у житловий будинок у центрі міста – №151 по проспекту Соборному. Було повністю зруйновано два під’їзди, загинули 15 людей.
Про це йдеться у новому випуску проєкту «Міста» на телеканалі «Дім».
Жителька Запоріжжя Яна Чекмарьова, ательє якої знаходиться в підвалі цього будинку, в момент удару залишалася на робочому місці. Вона згадала, яким страшним був той день, і детально розповіла свої спогади про наслідки ракетного удару.
«Я знаходилася в цьому ж будинку, але в іншому під’їзді. Пам’ятаю кожну хвилину того ранку. Ракета влучила у четвертий, п’ятий, шостий під’їзд. Все знищило одним махом», – розповідає Яна.
На момент удару жінка була в укритті, яке облаштували в підвалі орендованого приміщення.
«Коли ракета вдарила, весь будинок здригнувся. Було страшно. Я чула, як сиплеться скло. Була темрява, дим, і дуже сильні крики. По цей день чую ті голоси – люди, які були під завалами, звали на допомогу, кричали, діти плакали».


Найбільше їй запам’яталася мати, яка втратила всю родину: «Там загинула дитина – 10 років. Мати стояла, тримала ікону, молилась і чекала, коли дитину дістануть з–під завалів. А я не знала, що їй сказати… Дитину не повернеш».
Те, що вона сама залишилася живою, Яна усвідомила не відразу.
«Було дуже боляче. Зараз про це легше говорити, але тоді – це був розпач. Я не вірила, що залишилась жива. Зрозуміла це лише за кілька днів», – ділиться Яна. Пережите змусило її переосмислити найважливіше: «Переосмислення прийшло ще в перший день повномасштабного вторгнення. Зрозуміла, що найцінніше – це родина. Ми з сусідами стали як одна сім’я. Дуже зблизились».
Попри трагедію, під’їзд швидко відновили. За словами Яни, тепер він виглядає як новий: «Люди, які приходять сюди вперше, навіть не вірять, що тут був приліт».

Сьогодні Яна продовжує працювати у своєму ательє. Вона безкоштовно ремонтує одяг для військових. «Про оплату навіть не обговорюється. Інколи кладемо цукерку в кишеню. Потім вони дзвонять, дякують – кажуть, це було дуже доречно», – розповідає жінка.
За її словами, після початку повномасштабного вторгнення жителі Запоріжжя, яких об’єднала одна біда, стали добрішими один до одного і біль згуртованими.
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram–кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!