УКРАЇНА

Як решето: МАГАТЕ оцінило стан саркофага ЧАЕС після атаки БПЛА

Панелі зовнішньої обшивки, ізоляційні матеріали та значна частина мембрани, що захищає від води, вологи й повітря, були пошкоджені.

На саркофазі Чорнобильської АЕС утворилося близько 330 отворів після удару російського дрону у лютому цього року. Середній розмір отворів 30–50 см. Про це йдеться у доповіді МАГАТЕ.

«На Чорнобильській АЕС тривають роботи зі встановлення масштабів пошкоджень Нового безпечного конфайнмента (НБК) після атаки дрона в середині лютого. Ліквідація пожеж, спричинених ударом, тривала кілька тижнів. У результаті аварійних робіт на зовнішній обшивці НБК з’явилося близько 330 отворів, середній розмір яких становить 30–50 см», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попередня оцінка показала значні пошкодження. Неіржавіючі панелі зовнішньої обшивки, ізоляційні матеріали та значна частина мембрани, що захищає від води, вологи й повітря, були пошкоджені. Крім того, основна кранова система НБК, зокрема зона гаража для обслуговування крана, також постраждала і наразі не працює.

Відповідно до висновків МАГАТЕ, інші системи НБК – радіаційний і сейсмічний моніторинг, дезактивація, управління радіоактивними відходами, електропостачання та протипожежний захист – залишаються функціональними. Системи опалення, вентиляції та кондиціонування також працюють, але не використовуються після інциденту.

Водночас наголошується, що радіаційний фон на Чорнобильській АЕС не підвищився, що свідчить про відсутність викиду радіоактивних матеріалів.

Нагадаємо, вночі 14 лютого російський дрон атакував НБК, що спричинило пожежу. Вогонь вдалося оперативно загасити, проте наповнювач конструкції продовжував тліти.

Ремонт захисної арки ЧАЕС обійдеться у понад €25 млн — ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp