УКРАЇНА

Україна провела переговори із США та ЄС щодо 30-денного перемир’я: Єрмак

Україна провела онлайн-переговори із представниками США, ЄС, Британії та Франції щодо 30-денного перемир’я.

Україна організувала серію онлайн-зустрічей із представниками Сполучених Штатів, Європейського Союзу, країн Північної Європи та Балтії з метою обговорення ініціативи щодо встановлення 30-денного режиму припинення вогню. Участь у перемовинах взяли спеціальні представники президента США Стівен Віткофф та Кіт Келлог. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі.

За словами Єрмака, до консультацій також долучилися дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, радник прем’єр-міністра Великої Британії Джонатан Пауелл та радник канцлера Німеччини Гюнтер Зауттер.

Українську сторону на перемовинах представляли міністр оборони Рустем Умєров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, заступник керівника ОП Ігор Жовква, операційний директор ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна та позаштатний радник голови ОП Олександр Бевз.

Під час переговорів Київ наголосив, що повне і беззастережне припинення бойових дій має стати першим кроком до справедливого та довготривалого миру. Водночас так звана ініціатива Кремля щодо «триденного перемир’я» виявилася політичним маніпулюванням і стосувалася виключно забезпечення безпеки під час військового параду в Москві.

«Обговорили й інструменти тиску у разі, якщо Росія відмовиться від ініціативи чи порушить домовленості. Тридцятиденне перемир’я — це тест на щирість. Якщо Москва справді хоче миру — час діяти. Якщо обере ескалацію — відповідь має бути спільною та рішучою», — заявив Єрмак.

Крім того, очільник Офісу президента наголосив, що Україна підтримує законодавчу ініціативу американського сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження вторинних санкцій проти Росії.

Нагадаємо, Зеленський в День памʼяті: світ має реагувати на російську агресію, як 80 років тому. У зверненні з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом Володимир Зеленський заявив, що Росія має кардинально змінитися, інакше це доведеться зробити всьому світу, як 80 років тому.