Поки чорний дим. У Ватикані обирають Папу
Для обрання Папи римського потрібна більшість у дві третини голосів, у цьому випадку не менше 89.
У Ватикані обирають нового Папу. У середу ввечері кардинали, зібрані на конклав у Сикстинській капелі у Ватикані, провели перший раунд голосування за кандидатури на посаду глави Римсько-католицької церкви. Через три години з димоходу капели пішов чорний дим, що означає, що обрати понтифіка поки не вдалося.
Для обрання Папи римського потрібна більшість у дві третини голосів, у цьому випадку не менше 89. Всього у конклаві бере участь 133 кардинали з усього світу.
Процедура
Щодня може проходити до чотирьох раундів голосування, повідомляв Ватикан. Наступний запланований на ранок четверга. Білий дим із труби Сикстинської капели, який супроводжується дзвоном дзвонів, сповіщає про обрання нового Папи римського. Зазвичай новий понтифік з’являється на балконі, що виходить на площу Святого Петра, протягом години після свого обрання. На площі вже зібралися тисячі вірян, які чекають його появи.
Найбільші вибори в історії
Кардинали зібралися для участі в конклаві, який був скликаний після смерті Папи римського Франциска 21 квітня.
Протягом історії конклави тривали від кількох днів до кількох місяців — залежно від ступеня розбіжностей щодо кандидатів на Святий Престол.
Останніми роками процес займає менше часу — два попередні конклави у 2005 і 2013 році тривали два дні.
Нинішній конклав — найбільший в історії. Колегія кардиналів налічує 252 особи, однак голосувати можуть лише кардинали молодші 80 років.
Всього таких кардиналів 135, але двоє не змогли взяти участь у голосуванні через хворобу. Наймолодшим учасником конклаву став 45-річний єпископ Мельбурна українського походження Микола Бичок.
Під час конклаву зв’язок кардиналів із зовнішнім світом виключений, і вони фактично перебувають в ізоляції у Сикстинській капелі, поки не оберуть понтифіка.
Усі внутрішні приміщення, де збираються, живуть і приймають їжу кардинали, були обстежені на наявність мікрофонів та інших електронних пристроїв — голосування проходить у режимі суворої таємності.
Подальший план
Оскільки Папа римський не був обраний після першого раунду, відповідно до плану кардинали після голосування попрямували на вечерю. За словами експертів, саме за трапезами відбуваються головні обговорення кандидатів на роль понтифіка і формуються альянси. У четвер вранці кардинали поснідають, після чого відслужать месу і знову приступлять до голосування.
Кардинал Ре — один із найвпливовіших представників Ватикану, йому випало провести церемонію похорон папи Франциска. Але брати участь у конклаві він не може, оскільки йому 91 рік, а кардинали-обирачі повинні бути молодшими 80 років.
У своєму настанові конклаву він підкреслив, що нинішнє голосування має виняткове значення, і закликав кардиналів відкласти в бік «усі особисті міркування».