ВСЕСВІТ

FT: Мальта продала паспорти підсанкційним росіянам

Єврокомісія вже подала позов проти Мальти до Європейського суду, намагаючись зупинити схему «громадянства на продаж».

Близько семи російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України, отримали паспорти Мальти за схемою «золотої візи», котра дозволяє обходити заборону на в’їзд. Про це повідомляє Financial Times.

Власники цих паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, незважаючи на те, що були політично відомими особами, або які пізніше потрапили до санкційних списків, або були засуджені за злочини.

Російський бізнесмен Альберт Авдолян, який перебуває під санкціями ЄС через війну Росії проти України, з 2015 року може частково обходити заборону на поїздки завдяки мальтійському паспорту, який він придбав у межах «золотої» візової програми. Уже цього тижня Європейський суд має винести рішення щодо майбутнього цієї схеми.

Мальта є останньою країною ЄС, яка продає громадянство, що викликало обурення Європейської комісії. Вона подала позов до Суду ЄС, вимагаючи припинити програму. Єврокомісія наголосила, що такі схеми «підривають саму суть і цілісність громадянства ЄС».

«Для деяких це страховий поліс, для інших — стратегія виходу… ці схеми дуже проблематичні з кількох причин», — сказала Ека Ростомашвілі з Transparency International. — «Це відкриває двері ЄС, а не лише Мальти».

Особи, які купують мальтійські паспорти, стають громадянами ЄС з правом проживати всередині блоку. Вони можуть легко відкривати банківські рахунки та бізнеси ЄС, а також подорожувати до багатьох інших країн без візи.

Серед інших власників мальтійських паспортів:

  • Євгенія Бернова, яку США звинуватили у незаконному експорті обладнання подвійного призначення для російських кінцевих користувачів через компанію на Мальті. Вона стверджує, що придбала громадянство законно і мала справжні зв’язки з Мальтою.
  • Павло Мельников, російський мільйонер, засуджений у Фінляндії за податкові злочини. Його мальтійське громадянство було анульоване, але він оскаржує це рішення.
  • Семен Куксов, засуджений у Великій Британії за відмивання грошей.

Також мальтійські паспорти отримали троє членів саудівської королівської родини. Обвинувальних висновків проти них не висувалося.

Програма Мальти вимагає від заявників одноразової інвестиції щонайменше €600 тисяч, оренди або купівлі житла, благодійного внеску у €10 тисяч і проживання в країні щонайменше рік (або три роки для менших інвестицій).

Нагадаємо, Євросоюз розробляє план перегляду післявоєнної конвенції про біженців, яка забороняє країнам відмовляти шукачам притулку на своїх кордонах, що може стати однією з найбільших змін у міграційній політиці за останні десятиліття. 

Трамп показав «золоту картку» з власним обличчям за $5 млн

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp