Україна передала США свій план мирного врегулювання війни з Росією: деталі та пункти
Під час переговорів у Лондоні Україна разом із європейськими партнерами розробила п’ятипунктний план мирного врегулювання війни з Росією, який вже передали США.
Під час нещодавніх переговорів у Лондоні Україна разом із європейськими партнерами розробила власну версію плану врегулювання війни з Росією, який вже був переданий США. Про це повідомляє Telegraph.
Згідно з інформацією, наданою The Telegraph, у плані з п’яти пунктів, запропонованому Києвом, зберігаються серйозні розбіжності з американським семипунктним планом, що був оприлюднений цього тижня. Однією з основних тем є питання Криму, де Україна вимагає, щоб ця територія, незаконно анексована Росією у 2014 році, не визнавалася частиною Росії.
Основні пункти українського плану включають вимогу щодо невизнання Криму російським, а також твердження, що жодні умови, що суперечать українській конституції та національним інтересам, не можуть бути частиною мирної угоди. Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції в ПАР зазначив, що цей документ наразі знаходиться на столі у президента США Дональда Трампа. Зеленський підкреслив, що будь-яка пропозиція, що суперечить цінностям України, не може бути прийнята.
План, з яким ознайомилося видання, також вказує на те, що Україна не хоче жодного міжнародного визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями. Перші два пункти стосуються вимог щодо того, щоб мирна угода ґрунтувалася на міжнародному праві, а не на капітуляції, з особливою увагою до можливого вторгнення Китаю на Тайвань. Водночас підкреслюється необхідність надання чітких гарантій безпеки в рамках угоди, яка передбачатиме певні поступки України.
Третій пункт спрямований на повернення України в центр мирного процесу, зокрема через спроби відновити контроль над переговорами, які наразі переважно зосереджені на позиціях США. Четвертий пункт попереджає, що контроль Росії над Кримом загрожує не лише Україні, а й союзникам по Чорному морю – Туреччині, Румунії та Болгарії. П’ятий пункт чітко заявляє, що Росія не може використовувати мирну угоду для обмеження можливостей України в галузі оборони чи зменшення її військової потужності.
Нагадаємо, Трамп закликав Путіна до мирної угоди після масованих ударів по Києву. Президент США Дональд Трамп висловив стурбованість масованим обстрілом Києва 24 квітня, закликаючи Володимира Путіна припинити бойові дії та укласти мирну угоду.