На Одещині викрили три нові схеми ухилення від мобілізації: серед затриманих керівники медцентру та чиновники
СБУ та Нацполіція ліквідували в Одеській області три схеми ухилення від мобілізації. Фіктивні довідки продавали керівники медзакладу, чиновники та посередники.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність трьох нових схем ухилення від мобілізації в Одеській області. За результатами масштабної спецоперації правоохоронці затримали організаторів оборудок, серед яких опинилися високопосадовці медичних установ. Про це повідомляє СБУ.
За матеріалами слідства, центральною ланкою однієї зі схем стали гендиректор обласного медичного центру психічного здоров’я та двоє його заступників. Вони систематично продавали фіктивні медичні висновки про наявність тяжких психічних розладів у військовозобов’язаних. Вартість такої «послуги» становила 20 тисяч доларів США з одного клієнта.
Отримавши підроблений документ, ухилянти оформлювали інвалідність і намагалися виїхати за межі України, уникаючи мобілізації в умовах воєнного стану. За даними слідчих, наразі задокументовано понад 20 фактів продажу таких довідок.
Ще одну схему організувала бухгалтерка однієї з міських лікарень в райцентрі Одеської області. Вона виготовляла фіктивні довідки про присвоєння 2-ї групи інвалідності дружинам потенційних призовників. Такий статус дозволяв чоловікам зніматися з військового обліку нібито для догляду за хворою дружиною та залишати територію України.
Третім фігурантом справи став 23-річний одесит, який за винагороду пропонував військовозобов’язаним послугу з оформлення фальшивих довідок про інвалідність для їхніх батьків. За цією схемою ухилянти планували виїжджати за кордон як супроводжуючі особи тяжкохворих родичів.
Усім затриманим вже оголошено підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема:
-
ч. 3 ст. 332 — незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене організованою групою;
-
ч. 3 ст. 368 — одержання неправомірної вигоди;
-
ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період;
-
ч. 2 ст. 369-2 — зловживання впливом;
-
ч. 1 ст. 366 — службове підроблення.
За скоєне зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, заступника Кличка підозрюють в участі у схемах з ухилення від мобілізації, — ЗМІ. Заступнику голови КМДА Володимиру Прокопіву оголосили підозру. Його підозрюють в організації схем із незаконного переправлення ухилянтів до Європи.