ВСЕСВІТ

Єврокомісія представила список безпечних країн походження мігрантів

Заяви про надання притулку від вихідців з цих країн розглядатимуться державами-членами ЄС у прискореному порядку, оскільки вважається, що вони мають низькі шанси на успіх.

Європейська комісія запропонувала прискорити реалізацію окремих положень Пакту про міграцію та надання притулку, схваленого торік і запланованого до повного впровадження в червні 2026 року. Про це повідомляє пресслужба ЄС у середу, 16 квітня.

Мова про запровадження двох ключових правил із Регламенту про процедури надання притулку, які дозволять державам-членам швидше та ефективніше розглядати заяви осіб, чиї проханнямають низькі шанси на схвалення.

Задля тієї ж мети Єврокомісія ініціювала створення першого загальноєвропейського списку безпечних країн походження — нововведення в межах Пакту, яке дозволить застосовувати прискорену процедуру для заявників із таких країн.

Що саме пропонує ЄК:

Порогове значення у 20%. Якщо в середньому менше ніж 20% заявників з певної країни отримують міжнародний захист у ЄС, держави-члени зможуть застосовувати до них прискорену або прикордонну процедуру.

Гнучкість щодо безпечних третіх країн і регіонів. Держави-члени зможуть визнавати країни або частини країн безпечними, а також визначати винятки для певних категорій заявників.

До списку безпечних країн походження увійшли:

  • Косово
  • Бангладеш
  • Колумбія
  • Єгипет
  • Індія
  • Марокко
  • Туніс

Деякі держави-члени вже мають власні національні списки, але створення спільного переліку дозволить забезпечити єдині стандарти застосування таких процедур по всьому ЄС.

Єврокомісія також зазначає, що кандидати на вступ до ЄС за загальним правилом вважаються такими, що відповідають критеріям безпечної країни походження. Винятки можливі, якщо країна:
▪ перебуває у стані збройного конфлікту,
▪ підпадає під санкції ЄС,
▪ або має рівень позитивних рішень щодо надання притулку понад 20%.

Важливо: визнання країни безпечною не означає автоматичної відмови в притулку. Кожна заява має оцінюватися індивідуально.

Пропозицію мають розглянути Європейський парламент і Рада ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС планує масштабну зміну міграційної політики, зокрема, перегляне післявоєнну конвенцію про біженців.

Нагадаємо, в Європі планують залишатися близько 70% українських біженців. Майже половина українців у країнах Європи мають роботу.

В ЄС запропонували план посилення депортації мігрантів

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp