Politico: Путін може використати Західні Балкани для дестабілізації Європи
Західні Балкани можуть стати новою мішенню Кремля: Велика Британія попереджає про загрозу дестабілізації регіону та закликає до його інтеграції в ЄС для протидії впливу Росії.
Західні Балкани можуть стати новим осередком міжнародної нестабільності, який Кремль намагатиметься використати у власних геополітичних інтересах. Президент РФ Володимир Путін, ймовірно, сприймає цей регіон як потенційний «ігровий майданчик» для дестабілізації ситуації в Європі — на тлі зосередженої уваги Заходу на війні в Україні. Про це повідомляє Politico.
За даними видання, напруження на Балканах стрімко зростає, і уряди як країн регіону, так і Великої Британії все більше занепокоєні можливим втручанням Москви. У Лондоні Західні Балкани вже називають «черговою гарячою точкою» і закликають до прискореного приєднання всіх держав цього регіону до Європейського Союзу, щоб зменшити ризик впливу Росії.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі наголосив, що попри фокус на повномасштабній війні в Україні, не варто ігнорувати Балкани, адже в регіоні залишаються значні невирішені проблеми, які може використати Кремль. Він зазначив, що стратегічною метою Путіна є підтримка постійної нестабільності на Балканах.
«Путіну вигідно, щоб держави Західних Балкан залишалися на межі — з роз’єднаним суспільством, у стані внутрішньої напруги, що дає змогу вести гібридну та кібервійну», — підкреслив глава британського МЗС.
На думку експертів із зовнішньої політики, Кремль може спробувати скористатися історично глибокими етнічними та релігійними протиріччями в регіоні, аби розпалити нові конфлікти. Це дозволило б Росії посилити свій вплив і водночас створити для Євросоюзу ще одну точку нестабільності.
«Якщо Балкани не отримають чіткої перспективи і не просуватимуться вперед, вони ризикують надалі залишатися ареною російських ігор», — заявив один із британських урядовців на умовах анонімності.
Нагадаємо, Сирський розповів, чому дані про мобілізацію в Україні залишаються засекреченими. Олександр Сирський пояснив, чому дані про мобілізацію в Україні залишаються засекреченими, наголосив на важливості цифровізації процесів і прокоментував можливість залучення мільйонів чоловіків до війська.