Китай йде до кінця. Торгова війна зі США
Пекін активно готується до економічної війни на виснаження і впевнений у своїй перемозі, пишуть ЗМІ.
Мита США для усіх країн тимчасово будуть знижені до 10%, і тільки для Китаю тарифи не просто залишаться на підвищеному рівні, але негайно зросли до 125%. Про це заявив в середу, 9 квітня, президент Дональд Трамп.
Він пояснив своє рішення тим, що понад 75 країн звернулися до нього для переговорів щодо тарифів і не вжили жодних заходів у відповідь.
Зазначимо, що зранку Трамп висміював країни, які намагалися домовитися про торгові угоди зі США.
«Вони дзвонять мені і цілують мене в дупу… Вони вмирають, щоб укласти угоду. Кажуть: «Будь ласка, пане, укладіть угоду, я зроблю все, я зроблю все, пане», – сказав американський лідер.
Погіршення відносин
Раніше в середу Китай заявив, що підвищить мита на американські товари до 84%, поглибивши торговельну війну між двома наддержавами.
Пекін також наклав обмеження ще на 18 американських компаній, пов’язаних переважно з галузями оборони. Цей крок був зроблений після того, як Трамп виконав свою погрозу запровадити додаткові 50% мита для Китаю, якщо він не скасує відповідні збори зі Сполучених Штатів, піднявши загальні нові мита США на китайські товари цього року до 104%.
У відповідь Пекін оголосив, що також підвищить податки на американські товари на 50%, додавши до підвищення на 34%, про яке було оголошено раніше та має бути введено в дію в четвер.
«Підвищення мит США щодо Китаю є помилкою на вершині помилки, яка серйозно порушує законні права та інтереси Китаю та серйозно підриває засновану на правилах багатосторонню торгову систему», – йдеться в заяві міністерства фінансів країни.
Нагадаємо, що Трамп запровадив «взаємні» мита для десятків країн, які він звинувачує в «обдиранні» США шляхом продажу товарів у найбільшу споживчу економіку світу, зберігаючи при цьому торговельні бар’єри, які перешкоджають доступу американських компаній на ринок.
Водночас він виділив Китай з найбільш жорсткими податками, створюючи основу для протистояння між двома провідними економіками світу.
На знак того, що двосторонні зв’язки можуть погіршитися, міністерство культури та туризму Китаю пізно ввечері в середу видало рекомендації для подорожей для громадян, які відвідують США, посилаючись на нещодавнє «погіршення» економічних і торгових відносин. Після цього Міністерство освіти Китаю попередило студентів, які планують навчатися в штаті Огайо, про «негативні» положення, пов’язані з Пекіном, що містяться в американському законопроекті про освіту.
Війна на виснаження
Китай готується до економічної війни на виснаження, намагаючись захопити інші ринки в Азії, Європі та світі, пише Reuters.
Як нагадує агентство, під час першого терміну Трампа Пекін розчарував фінансові фірми США, затримуючи заявки на отримання ліцензій і проводячи рейди в офісах.
«Але цього разу Пекін не може зануритися в ту саму гру, оскільки намагається залучити нові іноземні інвестиції, щоб прискорити відновлення економіки. Тим не менш, китайські політики підстраховують себе, щоб вдруге змагатися з адміністрацією Трампа», – додає ЗМІ.
Журналісти також стверджують, що звичайні китайці вже почали висловлювати свою стурбованість щодо торгівельної війни зі США. Паралельно з цим Пекін почав цензурувати деякий контент, пов’язаний з тарифами, в Інтернеті, а хештеги та пошукові запити «тариф» або «104» переважно блокуються на платформі соціальних мереж Weibo.
Чому Китай переконаний в перемозі
Видання The Economist опублікував статтю, в якій обговорюється можливість перемоги Китаю в торговельній війні зі США. Незважаючи на ескалацію конфлікту та введення мит, Пекін впевнений у своїй перемозі.
Китайські чиновники переконані, що можуть мати значні важелі впливу на США і розглядають різні варіанти відповіді на торговельну війну. Серед них – припинення співпраці з США щодо фентанілу, заборона імпорту американської птиці та іншої сільськогосподарської продукції, обмеження діяльності американських консалтингових і юридичних фірм, перевірка прав інтелектуальної власності американських компаній.
Китайські експерти навіть розглядають можливість обмеження імпорту американських фільмів або повної його заборони. Крім того, вразливість американських компаній, таких як Tesla, може стати додатковим інструментом тиску на Сполучені Штати.
Пекін вважає, що американська економіка не витримає інфляції та економічного невдоволення, які виникають через тарифи Трампа. Китай сподівається, що Сполучені Штати будуть змушені сісти за стіл переговорів, якщо споживчі ціни почнуть зростати або зайнятість скорочуватиметься.
Якщо торгова війна триватиме, Китаю також доведеться зіткнутися з реальністю економічного розриву зі Сполученими Штатами, який він раніше відкидав як засіб покарання КНР, додають журналісти видання.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp