УКРАЇНА

Підсумки 07.04: Обвал ринків і позиція Путіна

Світові ринки втратили 9,5 трлн доларів через мита Трампа; Кремль озвучив позицію Путіна щодо припинення вогню. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Ціна на російську нафту обвалилась до 50 доларів

Різке падіння світових цін на нафту призвело до зниження ціни на провідний російський сорт «чорного золота» Urals до 50 доларів за барель. У березні міністерство фінансів Росії заявило, що очікує, що середня ціна на нафту у 2025 році буде ближчою до 60 доларів за барель. У цьому сценарії воно прогнозувало, що дефіцит бюджету збільшиться, хоча і не більше ніж на 1% від валового внутрішнього продукту. Ціни на нафту мають вирішальне значення для федерального бюджету Росії, який залежить від нафти та газу для отримання майже 30% доходів.

Кремль озвучив позицію Путіна щодо припинення вогню

Російський диктатор Володимир Путіна начебто підтримує припинення вогню в Україні, але для цього потрібно вирішити «цілу низку питань». Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. Він традиційно поскаржився на міфічних «українських націоналістів», «які просто не слухаються Києва», а також на плани щодо подальшої мілітаризації Києва.

Світові ринки втратили 9,5 трлн доларів через мита Трампа

Ситуація на фінансових ринках, яка виникла на тлі тарифної політики президента США Дональда Трампа, погіршилася. Акції 7 квітня впали, довівши триденний обвал вартості світового капіталу до приблизно 9,5 трлн доларів. Європейський Stoxx 600 впав на 5%. Азія пережила найгірший день з 2008 року. Ф’ючерси на акції американського S&P 500 показали втрату 3%. Як відомо, ринки по всьому світу обвалилися через розпродаж. Акції Tesla впали на 10% після того, як Деніел Айвс, аналітик Wedbush Securities знизив свою цільову ціну. Apple, Amazon і Citigroup впали приблизно на 5%.

Золотовалютні резерви України відновили зростання

За підсумками березня міжнародні резерви України відновили зростання і сягнули 42 млрд 380 млн доларів. Станом на 1 квітня резерви зросли на 5,6%, або на 2 млрд 235 млн доларів. Така динаміка зумовлена, з одного боку,  значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, – зменшенням обсягів чистого продажу валюти Національним банком на валютному ринку.

Україна максимально збільшить виробництво дронів

Україна максимально збільшить виробництво дронів та наземних роботизованих комплексів, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками Ставки Верховного Головнокомандувача. Він зазначив, що це стосується всієї лінійки дронів: від «мавіків» до далекобійних дронів. За словами президента, тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування. Вже 11 українських підприємств опанували виробництво саме таких дронів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp