УКРАЇНА

В Україні затвердили новий кримськотатарський правопис

Новий правопис передбачає правила написання, навчання, використання мови в медіа, літературі, офіційних документах і топоніміці.

Кабінет Міністрів затвердив новий правопис кримськотатарської мови, який базується на латинській графіці. Про це у суботу, 5 квітня, повідомляє Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

Вказується, що документ — результат масштабної роботи, яка тривала з 2023 року.

Правопис базується на алфавіті, затвердженому ще у вересні 2021 року, і передбачає використання латинської графіки, що відповідає сучасним мовним тенденціям та історичній традиції кримськотатарської мови.

Над створенням правопису працювали провідні мовознавці, науковці та представники кримськотатарського народу. Зокрема, до розробки долучилися Міністерство освіти і науки України, Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Меджліс кримськотатарського народу та інші фахівці.

Затверджені правила охоплюють написання, навчання, використання у медіа, літературі та топоніміці. Вони рекомендовані до застосування всіма державними органами, включно з місцевими адміністраціями та військовими адміністраціями, зокрема на території тимчасово окупованих АР Крим і міста Севастополя.

«Це рішення має важливе символічне й практичне значення: воно не лише забезпечує реалізацію прав корінного народу України, а й підтримує міжкультурний діалог у багатонаціональній державі», — йдеться у повідомлені Представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

Раніше президент заявив, що питання про звільнення Криму в контексті територіальної цілісності, суверенітету та безпеки України залишається у порядку денному. Росія не змогла «нормалізувати» окупацію півострова. 

У Страсбурзі депутати Європарламенту ухвалили резолюцію стосовно погіршення ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Росією Криму.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp