Підсумки 4.4: Удар Кривому Рогу і зустріч рішучих
Росія вбила 18 людей в Кривому Розі, серед них половина — діти; У Києві зустрілися представники «коаліції рішучих». Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Росія вбила 18 людей в Кривому Розі, серед них половина — діти
Увечері російські війська вдарили балістичною ракетою в центр житлового мікрорайону в Кривому Розі. Поруч з місцем влучання був дитячий майданчик. За останніми данними, 18 людей загинули, з них половина — діти. Ще 61 людина отримала поранення. Серед них 12 дітей. В Міноборони РФ цинічно заявили, що влучили у ресторан, де начебто відбувалася нарада військових, в результаті чого нібито загинуло до 85 іноземних військових. У Генштабі ЗСУ спростували цю брехню, наголосивши, що російська ракета уразила житловий масив і дитячий майданчик. За кілька годин РФ вдарила по місту Шахедами. Одна людина загинула, п’ятеро були поранені.
Зустріч «коаліції рішучих»: стали відомі деталі
У Києві відбулася зустріч «коаліції рішучих» — представників Франції і Великої Британії. Заявленою метою зустрічі була розробка планів створення миротворчих сил коаліції. «У нас була серйозна конструктивна розмова, спочатку попрацювали глибоко, дуже детально», — розповів президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що не може багато деталей розголошувати, але наголосив, що це тільки початок. За його словами, далі робота буде відбуватися у постійному форматі.
БПЛА атакували два заводи у РФ
У ніч проти суботи у Росії сталися пожежі на двох підприємствах. Це — завод Оптиковолоконні системи у Мордовії, який виробляє оптоволокно для дронів, і підприємство Промсинтез у Чапаєвську Самарської області. Там виготовляють вибухові речовини.
У Дніпрі вибухнуло авто посадовця
У Дніпрі стався вибух в автомобілі голови Лівобережної адміністрації Дніпровської міської ради Юрія Федька. Чиновник, який перебував в авто разом з дружиною, у помер у лікарні. Поліція кваліфікувала подію як теракт і відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці відпрацьовують три версії: злочин на замовлення спецслужб РФ, неприязні стосунки потерпілого з ймовірним злочинцем, професійна діяльність.
Посланець Путіна зробив заяву про гарантії безпеки
Представник російського диктатора Кирило Дмитрієв після переговорів у Білому домі озвучив несподівану позицію щодо гарантій безпеки для України. За його словами, деякі гарантії безпеки для України «можуть бути прийнятними». Він заявив, що переговори в Білому домі мали «позитивний результат», і визнав, що Кремль може бути відкритий для гарантій безпеки для Києва. Однак він категорично відкинув вступ України до НАТО як «взагалі неможливий».
Рубіо попередив РФ щодо «безкінечних переговорів»
Президент США Дональд Трамп не піде на «безкінечні переговори» з Росією. Вже «через тижні» буде відомо, чи готові росіяни до миру. Про це сказав державний секретар США Марко Рубіо в Брюсселі. «Ми скоро будемо знати, чи Росія серйозно ставиться до миру. Якщо так, це буде чудово. Якщо ні, треба буде переоцінювати наше положення і те, що ми будемо робити з цим», — заявив він. Також Рубіо нагадав, що Конгрес США уже почав працювати над законопроектом про посилення санкцій проти Росії, тому «буде рости тиск від Капітолію».
Британія і Франція зробили заяву щодо дій Путіна
Велика Британія і Франція звинуватили російського лідера Володимира Путіна у зволіканні з переговорами про припинення вогню в Україні. Відповідну заяву зробили міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро і його британський колега Девід Леммі на спільному брифінгу в Брюселлі. На їхню думку, Росія фактично відхилила пропозицію США щодо повного та негайного припинення бойових дій в Україні на 30 днів. «Росія постійно змінює свою позицію, продовжуючи завдавати удари по енергетичній інфраструктурі, продовжуючи свої воєнні злочини», — сказав Барро. За його словами, Росія повинна надати чітку та швидку відповідь на пропозицію США і це має бути «так» або «ні».
Китай вводить нові мита на американські товари
КНР квітня оголосила про запровадження 34% мит на імпортовані американські товари на додаток до існуюючих тарифів. Вони почнуть діяти вже з 10 квітня. «Це типовий акт одностороннього залякування», — зазначило відомство та закликало Штати скасувати тарифи, а також розв’язати це питання шляхом «справедливого і рівноправного» діалогу.
Нові мита Китаю «добили» ціни на нафту
Світові ціни на нафту продовжували знижуватись у п’ятницю після максимального з 2022 року падіння за підсумками попередньої сесії на тлі рішень президента США Дональда Трампа щодо мита та заяв ОПЕК+. А після оголошення нових мит Китаю щодо США ціни на нафту різко прискорили зниження. Так, вартість червневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures впали до $64,39, за барель, що на $5,75 (8,20%) нижче, ніж на момент закриття попередніх торгів. Це мінімальна ціна з серпня 2021 року. У свою чергу ф’ючерси на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилися в ціні на $5,92 (8,84%), до $61,03 за барель. Це мінімальна ціна з грудня 2021 року.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp