ВСЕСВІТ

Польща видасть ордери на арешт 41 судмедексперта РФ

Російська сторона не йде на співпрацю: неодноразові запити щодо допиту експертів залишилися без відповіді, а Москва відмовилася офіційно оголошувати їм висунуті обвинувачення.

Польська прокуратура ініціює міжнародний розшук та затримання 41 російського судмедексперта, які брали участь у розтинах тіл жертв Смоленської катастрофи. Слідчі вважають, що експерти подали неправдиві свідчення, які вплинули на розслідування трагедії. Про це у вівторок, 1 квітня, інформує Польське радіо.

Як повідомив керівник слідчої групи Державної прокуратури Польщі Кшиштоф Шварц, аналіз російських висновків показав значні розбіжності та фальсифікації.

«Неправдиві записи в документах стосуються різних аспектів: відсутність опису ідентифікаційних ознак жертв, невідповідність висновків щодо тяжкості ушкоджень, фіксація органів та травм, яких насправді не було, а також згадки про розтин, який фактично не проводився», — пояснив він.   

Прокурори виявили порушення у 60 випадках розтину тіл, що, на їхню думку, є кримінальним злочином. 

Польська прокуратура вирішила вдатися до міжнародного розшуку. Якщо суд задовольнить клопотання, підозрюваних зможуть затримати на території Польщі чи інших країн Європи для подальших слідчих дій.

Крім того, як наголосили в прокуратурі, польська сторона не має доступу до інформації про хід російського слідства. Востаннє Москва зверталася з проханням про надання додаткових матеріалів ще півтора року тому, після чого жодної інформації щодо прогресу розслідування не надходило.

«Більше року ми не отримуємо жодних повідомлень. Ми не знаємо, на якому етапі перебуває слідство, чи його завершили, чи призупинили. Судячи з того, що родичі загиблих також не отримували оновлених даних, можна припустити, що розслідування в Росії фактично зупинилося», — пояснив Кшиштоф Шварц.

Президент Польщі Лех Качинський та його дружина Марія загинули внаслідок авіакатастрофи 10 квітня 2010 року. Вони разом ще з 94 членами делегації та екіпажем прямували в російський Смоленськ на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. Усі, хто перебував на борту, загинули.

Після трагедії РФ всіляко перешкоджала розслідуванню, ускладнювала доступ до фрагментів літака, технічної документації та переговорів пілотів. Досі Польщі не передали оригінал запису реєстраторів польоту, частини деталей літака і документи з військового аеродрому «Смоленськ-Північний».

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp