ВСЕСВІТ

Трамп позначив «психологічний дедлайн» для Путіна щодо припинення вогню – ISW

Аналітики ISW вважають, що США, Україна і Росія навряд чи домовляться про повне припинення вогню найближчим часом.

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що США, Україна і Росія навряд чи зможуть досягти угоди про повне припинення вогню в найближчі три тижні. Президент США Дональд Трамп позначив для російського лідера Володимира Путіна так званий «психологічний дедлайн», у рамках якого Москва має прийняти умови припинення бойових дій. Про це повідомляє ISW.

Відповідаючи на запитання про можливий крайній термін для Путіна, Трамп заявив, що йдеться саме про «психологічний дедлайн». При цьому він наголосив, що в разі, якщо Росія спробує обдурити США, його реакція буде вкрай негативною.

Президент Фінляндії Александр Стубб, зі свого боку, повідомив, що під час бесіди з Трампом запропонував 20 квітня як можливу дату «повного припинення» бойових дій. Однак експерти вважають малоймовірним, що Москва погодиться на цей крок без висунення додаткових умов. Російська сторона раніше заявляла про необхідність пом’якшення санкційного тиску з боку Заходу в обмін на тимчасове припинення вогню в Чорному морі.

Кремль 25 березня заявив, що не стане дотримуватися умов перемир’я в Чорному морі, доки США не знімуть санкції з російського «Россельхозбанка» та інших фінансових установ, задіяних у міжнародній торгівлі продовольством і добривами. 28 березня агентство Bloomberg повідомило, що Москва також вимагає від ЄС відновлення підключення «Россельхозбанка» до системи SWIFT як умови для реалізації Чорноморської зернової ініціативи.

Експерти зазначають, що таким чином Росія перевіряє, чи готові США та їхні європейські союзники піти на поступки в питанні санкцій.

Тим часом Україна 11 березня під час переговорів у Саудівській Аравії висловила готовність запровадити 30-денний режим припинення вогню, за умови, що Росія також буде його дотримуватися. Однак обговорення параметрів можливого перемир’я між Києвом і Вашингтоном триває вже понад три тижні, що свідчить про складнощі в досягненні компромісу.

Аналітики доходять висновку, що узгодження всіх умов повного припинення вогню між США, Україною та Росією залишається малоймовірним найближчим часом.

Нагадаємо, в РФ після погроз Трампа заявили, що «працюють» над миром в Україні. Кремль стверджує, що телефонну розмову між Трампом і Путіним може бути організовано за необхідності якнайшвидше.