СБУ затримала агентку ФСБ, яка готувала удари по Одесі, використовуючи свою дитину для конспірації
Військова контррозвідка СБУ затримала в Одесі жінку, яка співпрацювала з російською ФСБ.
Військова контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримала ще одну агентку ФСБ, яка працювала на ворога в Одесі. Жінка, яка була місцевою безробітною, виконувала завдання, спрямовані на коригування ракетно-дронових ударів по місту, а також збирала координати для атак на місця базування морської піхоти Збройних Сил України. Крім того, її завданням було виявлення тимчасових місць перебування українських прикордонників та поліцейських на південному фронті. Про це повідомляє СБУ.
Як встановило слідство, фігурантка очікувала окупації Одеси, про що вона писала у прокремлівських коментарях на Телеграм-каналах. Саме там вона потрапила до уваги ФСБ, яке вербувало її для виконання розвідувальних завдань.
Для конспірації жінка робила «прогулянки» з 6-річним сином, під час яких фотографувала будівлі потенційних цілей і позначала їхні координати на Google-картах. Після цього вона збирала агентурні звіти і готувалася до передачі інформації своєму російському куратору.
Важливо, що окупанти обіцяли їй «евакуацію» до Росії через треті країни, а також працевлаштування на території країни-агресора.
СБУ зірвала плани зловмисниці та її російських кураторів на самому початку її діяльності. Агентку затримали в її домі, під час обшуку було вилучено телефон та планшет з анонімними чатами, через які вона контактувала з представниками ФСБ.
Жінці повідомили про підозру за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада в умовах воєнного стану). Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Зловмисниця перебуває під вартою.
Нагадаємо, ОГП не звільняє прокурорів, які мали фальшиві інвалідності, — ЦПК. Генпрокуратура не планує звільняти прокурорів, чиї інвалідності були скасовані МОЗ.