ВСЕСВІТ

ISW: Путін звинувачує Україну в порушенні перемир’я до його підписання

Російський президент Володимир Путін продовжує маніпулювати умовами можливого припинення вогню, звинувачуючи Україну у порушеннях ще до офіційного підписання угоди.

Російський президент Володимир Путін продовжує створювати плутанину навколо термінів і умов можливого припинення вогню, звинувачуючи Україну в порушенні перемир’я, незважаючи на те, що обидві сторони ще не підписали офіційну угоду. Така думка висловлюється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначають експерти інституту, Кремль намагається представити Росію як країну, яка нібито вже дотримується тимчасового перемир’я, тоді як звинувачує Україну в порушенні угоди. Однак жодна зі сторін ще не узгодила деталі та не запровадила режим припинення вогню.

Так, 18 березня, після телефонної розмови між Путіним і Трампом, російське міністерство оборони заявило, що російські війська отримали вказівку від Путіна «нейтралізувати» сім безпілотників, які намагалися атакувати українські енергетичні об’єкти в Миколаївській області. У Міноборони Росії повідомили, що шість дронів було збито за допомогою ЗРК «Панцир», а ще один знищено винищувачем Повітряно-космічних сил Росії.

Тим часом українська влада повідомила, що в ніч на 19 березня російські війська знову атакували Україну ракетами і дронамі, а 19 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що російські безпілотники завдали удару по лікарні в Сумській області та кількох районах Донецької області. У відповідь Міністерство оборони Росії стверджувало, що українські безпілотники атакували НПЗ у Краснодарському краї, намагаючись представити цей удар як порушення перемир’я.

Аналітики стверджують, що російські заяви про дотримання режиму припинення вогню і звинувачення України в його порушенні хибні, оскільки ні Росія, ні Україна ще не підписали офіційну угоду про припинення вогню. Ці заяви Кремля, на думку фахівців, є спробою скористатися невизначеністю, викликаною відсутністю ясності в питаннях перемир’я. Спроба Путіна заплутати і звинуватити Україну в порушеннях угоди до її офіційного набуття чинності демонструє, як Росія може маніпулювати майбутніми угодами, заявляють експерти.

Нагадаємо, дипломатія Трампа: CNN аналізує результати переговорів з Путіним і Зеленським та їхнє значення для миру. Дзвінки президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським цього тижня стали важливою дипломатичною ініціативою.