ВСЕСВІТ

У Лондоні відбудеться зустріч щодо України

Президент США змусив Європу переглянути підхід до безпеки, несподівано заявивши, що європейські країни повинні збільшити оборонні витрати та самостійно відповідати за власну безпеку.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у неділю, 2 березня, прийматиме лідерів Італії, Німеччини, Польщі та інших союзників. На зустріч може приїхати український президент Володимир Зеленський. Політики планують обговорити мирну ініціативу Дональда Трампа щодо України. Про це у середу, 26 лютого, пише Reuters.

 

Зустріч у Лондоні відбудеться після того, як Стармер повернеться після переговорів із Трампом у Вашингтоні, які заплановані на четвер, 27 лютого.

«Координація є надзвичайно важливою. Я дуже вражений тим, які уроки ми маємо винести з України про те, як нам краще координувати дії щодо підтримки її обороноздатності», — сказав він журналістам під час вильоту до Вашингтону.

Президент України Володимир Зеленський у свою чергу заявив на пресконференції, що візьме участь у лондонській зустрічі, якщо відбудеться його візит до Вашингтона.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підтвердив, що планує приєднатися до зустрічі в Лондоні. Очікується, що до нього також долучаться генеральний секретар НАТО Марк Рютте, прем’єр-міністр Італії Джорджі Мелоні та канцлер Німеччини Олаф Шольц. За повідомленнями нідерландських ЗМІ, участь у саміті візьме і прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф.

Європейські лідери, включаючи Стармера, раніше цього місяця провели екстрену зустріч у Парижі, де обговорили збільшення витрат на оборону. Проте вони розійшлися в думках щодо можливості розміщення миротворчих сил в Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp