Мобілізація молоді через контракт: у Раді оцінили ініціативу
Олександр Федієнко розповів про переваги однорічних контрактів для добровольців віком від 18 до 24 років, зокрема високу грошову компенсацію та підтримку щодо житла та навчання.
В умовах однорічних контрактів для добровольців віком від 18 до 24 років є свої переваги, як-от висока грошова компенсація, а також підтримка щодо житла та навчання, однак залишається низка невирішених питань. Таку думку висловив Олександр Федієнко, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв’ю Українському радіо.
«Під час перебування у зоні бойових дій я зустрічав юнаків та дівчат, які не дотягли до 20-річного віку і пішли добровольцями. У нас мобілізація до 25 років заборонена законом, але якщо є бажання, то можна звернутися до ТЦК і мобілізуватися добровільно», — пояснив він.
Федієнко наголосив, що в затвердженому Кабміном порядку зазначено, що протягом року проходить спочатку БЗВП, потім — спеціальна підготовка. Однак залишається питання: чи включається ця підготовка в строки контракту.
Також потрібно буде внести зміни до законодавства, що регулює закінчення контракту після досягнення військовослужбовцем 25 років. Наразі після завершення контракту передбачено рік відпочинку, проте існує правова колізія, оскільки після досягнення цього віку військовослужбовець підлягає мобілізації.
Крім того, є питання щодо проходження медкомісії, оскільки в Україні ВЛК обов’язкова для всіх після 25 років.
Очікується, що Міністерство оборони надасть свої пропозиції до комітету, щоб просуватися у вирішенні цих питань.
Загалом, ініціатива є корисною та має потенціал, проте залишаються невирішені питання щодо того, скільки людей зможуть добровільно вступити до лав збройних сил України.
«Військовослужбовцям 50+ і навіть 40+ досить складно витримати всю цю історію, що відбувається понад три роки. І це не лише про штурмові підрозділи та окопи. Сучасна війна ― це не тільки про піхоту, а й великою мірою про дрони та ураження ворога за допомогою дистанційного використання роботів. І в цьому контексті сучасні навички молоді будуть більш корисними», — підсумував він.
Нагадаємо, масована атака: Росія запустила 133 дрони по Україні, сили ППО збили 73 Shahed. У ніч на 14 лютого ворог атакував Україну 133-ма дронами Shahed та безпілотниками-імітаторами.